Semináře a workshopy o ADHD, stresu a relaxaci

  • ADHD a "já"
  • Stres v životě dětí a co s tím
  • Relaxace jako pomocník
  • Klíč k sebepoznání a sebevědomí

Jak naučit děti mít kolem sebe i uvnitř řád, hranice a zároveň uvolněnost a pohodu? Sebevědomí jako klíč ke spokojenému dětství. To vše Vás čeká na workshopech. Přijďte si vyzkoušet hry, funkční tipy a náměty k daným tématům. Poznáme se, dozvíte se užitečné informace z naší praxe a vše si „osaháte“. Zodpovíme Vám dotazy, které Vám kolují hlavou.

Časové rozpětí workshopů je 2 hodiny. Začínají obvykle mezi 18 až 18.30 hodinou. Čas je upřesněn u jednotlivých termínů.

pozornost

Termíny:  1. 3.

POZORNOST A NEPOZORNOST A JAK NA NI

Pozornost je brána k paměti a k radosti z učení. Cvičení a tipy, jak ji s dětmi trénovat čekají i na Vás. Jak stres ovlivňuje pozornost a jak ho odbourat? Na to Vám rádi odpovíme. 

Termíny: 9. 1., 30. 1., 13. 2.

MOZKOHRÁTKY

Jak funguje náš mozek?

Proč mi ta  hlava nefunguje? Jak to udělat, aby můj mozek šlapal na plný výkon? Vyzkoušejte si herní přístroje, které Vám zobrazí Vaši mozkovou činnost. Objevte, co Váš mozek dokáže a ovládejte ho.

Termíny:  8. 3., 7. 6.

ADHD A RELAXACE

Tlak na výkon, stres, ADHD i neustálý shon tlačí naše děti do kouta. Neví, jak zpracovávat emoce, uvolnit se a najít v sobě rovnováhu. Naučte děti krátkými relaxačními chvilkami zvládnout svůj stav, pochopit sami sebe a radovat se ze života.

Termíny: 22. 2., 17. 5.

JAK PRACOVAT S DĚTMI S ADHD

Zmatek v úkolech, neklid, pobíhání a 2 hodiny nad úkoly nikoho nepotěší. Načerpejte inspiraci jak na pozornost, systém v učení, časový plán aktivit a pohodu. Praktické a ověřené tipy Vám pomohou vnést klid i k Vám domů či do třídy.

Termíny:  12. 4.

O STRESU BEZ  STRESU

Stres je drsným nepřítelem. Zasahuje do života našich děti a ovlivňuje jejich prožíváme. Co s tím? Naučte se jednoduché hříčky, které přinesou uvolněnost a pohodu i Vašim dětem. Teď je ten správný čas ukázat jim, jak na to.

Termíny:  3. 5.

JAK PRACOVAT S ÚZKOSTÍ U DĚTÍ

Úzkost a obavy brání šťastnému dětství. Kde se berou a proč tu jsou? Přijďte načerpat ověřené tipy, jak dětem pomoci k uvolnění těchto strachů a úzkostných pocitů. Techniky i vhodné pomůcky ověřené praxí jsou tu pro Vás.