Institut praktické pedagogiky je součástí projektu Active Brain

Vánoce se blíží:-)

Jak na to, abyste prožili ADVENTNÍ čas
společně a v pohodě?

Jak se radovat z toho, že jste OPRAVDU SPOLU?

Už jste si někdy pomysleli:

"Pořád se jen honím, uklízím, peču a z adventní pohody nic nemám."

"Už mě štve neustálé shánění dárků, tlačení se ve frontě. Ach, jo."

"Proč to musím všechno zařizovat jen JÁ? Už mě to unavuje!"

"Chtěla jsem se potkat s kamáškou, ale časově to nedám."

"Jak to dělají ostatní maminy a taťkové, že jsou v pohodě? 

"Proč si to také jednou nemohu užít?"

 

 

"Marek je nejvíc protivný kolem vánoc, tak se těší, že vše s ním je problém. Nic nechce dělat, nechce se učit Už mě jeho negativita."

Adventem OPRAVDU SPOLU

Čeká Vás 24 zastavení, která Vás každý den posunou blíže k pohodě a radosti.

Vždy jedna aktivita, která dodá Vaší rodině pocit sounáležitosti a lásky. 

Užijete si společné okamžiky, které rozzáří Vaše vztahy a domov.

 • Nesedí vám tradiční konzumní pojetí adventních tradic?
  Neradi hromadíte zbytečné hračky a na sladkosti vás taky moc neužije?
  Chcete ve svých dětech podporovat kreativní myšlení a vedete je k tomu, aby se naučily pracovat s vlastní myslí?
  Hrajete si rádi a pálí vás pohoda uvnitř Vás a Vašich dětí?
  Vedete své děti k lásce v rodině a vnitřní harmonii?

Pak tu mám něco přesně pro vás!

Tento online program je určený pro:

Rodiče

Hravé náměty vás provedou přípravou na psaní v domácích podmínkách. Komentáře ve videích vám objasní proč je tato aktivita vhodná a jak ji připravit. Pomůcky, které máte zaručeně po ruce, vám zpestří procvičování a přinesou pohodu u psaní.

0
tipů a námětů
jak být opravdu spolu
0
živých on-line setkání
videí s aktivitami
0
let praxe
celkem máme zkušeností z praxe
0

Desítky minut her a smíchu s grafomotorikou.

Nahlédněte dovnitř

Co se z programu naučíte

 • 1
  Uvolňovací cvičení
 • 2
  Správné návyky při psaní
 • 3
  Jak správně držet psací náčiní
 • 4
  Cvičení pro uvolnění celého těla
 • 5
  Připravit hry k rozvoji jemné motoriky
 • 6
  Navodit pohodovou atmosféru u činností
 • 7
  Probudit smysly a uvědomit si vlastní tělo
 • 8
  Jak zvládnout prostorovou orientaci a orientace v sešitu
 • 9
  Jednoduchá cvičení, která pomohou při velkém tlaku na tužku
 • 10
  Vyrobit si během 5 minut pomůcky k rozvoji grafomotoriky

Dárek pro Vás

DÁREK HRY A NÁMĚTY PRO ROZVOJ DĚTSKÉHO MOZKU

ADHD VÁNOCE

Psaní je komplexní proces, díky kterému rozvíjíme mozkové funkce, kreativitu, logické a kritické myšlení a další procesy. Provází nás celý život a pokud s ním děti zápasí, vyvolává stres a psychickou nepohodu. Pokud víte, jak na psaní, tak se obtížím snadno vyhnete. V ebooku objevíte rady, jak zvládnout základní návyky, dát dětem správný základ. Praktické tipy k nácviku grafomotoriky, uvolnění ruky a držení psacího náčiní, přinesou pohodu i k Vám domů či do třídy.

adhd VÁNOCE

ZDARMA

Cena 200 Kč

Komu už techniky z online programu pomohly?

Dcera je v první třídě a pořád jsem se ní řešila kostrbaté písmo. Myslela jsem si, že když to 2x napíše nanečisto, tak jí to pomůže, ale mýlila jsem se. Byla to hrůza! Neměla ráda písanku, nechtěla dělat domácí úkoly a mě to vyčerpávalo. Nakonec jsem zjistila, že kostrbatost je kvůli tomu, že neuměla posunout ruku a tlačila. Díky kurzu jsem si to uvědomila a jsem za to moc ráda. Teď už víme, jak na to a odpor k psaní polevuje. Je skvělé, že Váš kurz existuje!
Lenkamaminka
Pracuji ve speciální škole a neustále hledám náměty, jak děti připravit na psaní. Nevyhovují ji malé písanky a často mají obtíže jak v motorice, tak s tlakem na tužku. Jsem šťastná, že jsem kurz Hravé psaní objevila. Konečně jsem získala ucelený pohled na grafomotoriku a přípravu na psaní. Videa s konkrétními činnostmi mě nadchla! Super, děkuji.
MonikaSpeciální pedagog
S grafomotorikou jsem se u Tomáška trápila už dva roky. Doporučení na procvičovací sešity nikam nevedlo. Nenáviděl psaní a pastelky schovával za sedačku. Jenže byl v první třídě a písmo bylo stálá hrůza. V zoufalství jsem koupila Váš kurz s pocitem, že nemám co ztratit. První překvapení bylo - nikde nebyl žádný sešit, ale autíčka, hračky a mnoho aktivit do kuchyně. No, ruku měl uvolněnější asi po 14 dnech a odstraněním nefunkčních postupů se nám doma ulevilo. Škoda, že jsem to neměla o dva roky dříve. S dcerou už ten horor nezažiju. Procvičuje vše s námi. Bezva je, že ji nemusíme odhánět, ale vtáhneme do hry. Za mě super. Nám to pomohlo. Nejoblíbenější je u syna cvičení s autem - kvůli grafomotorice si mohl ybrat další závodničku.
Matina Jarámaminka
Jsem v soukromé školce na pozici asistentky. Moc jsem nevěděla, jaké aktivity zvolit a ptát se kolegyň na další věci jsem fakt už neměla sílu. Zkusila jsem Hravé psaní v akci a jsem mezi holkama za hvězdu. Dokonce jsem dostala na starost nákup hraček ke grafomotorice a koupila jsem podobné věci jako ve videu. Ředitelka spokojená, já taky - dostala jsem prémie navíc. Stálo to za to.
Ulrika K.Asistentka pedagoga Praha
Učím prvním rokem a navíc prvňáky. Měla jsem z psaní velký respekt a tak se vybavila snad vším co bylo na trhu. No, jen děti to nebavilo a moc nám to nepřinášelo výsledky. Forma videa je iddeální, vidím co potřebuji a jen se držím videa - klidně na mobilu na stolku:-) a je to. Grafo chvilky jsou oblíbené, náměty pro rodiče mám a nezabere mi to čas na zdlouhavé přípravy a nekonečné kopírování nefunkčních listů. Dala bych to rovnou pro elementaristy do VŠ studia jako součást kreditového hodnocení. holky od nás už to mají taky.
Romana NováUčitelka 1. třídy
Davídek byl nedonošený a cvičení Vojtovky bylo náročné a postižení jemné motoriky je velké. Dostala jsem tip na tento kurz od paní v PPP - zkuste to. Zkusila jsem a nelitovala. Jsme na vesnici, doma další mladší sourozenec a dojíždět sama 50km nebylo ono. Ráno, než se děti vyspí si pustím video a podle něho si sama něco vymyslím. Mám vždy klučičí a holčičí varianu a baví nás to všechny. Valentýnka má ráda kolíčkovou hru a Davča garáž. Děkujem a těšíme se na další díl.
Olina Maminka na MD

A co když...

Pokud se vám hlavou honí otázky jako "Co když to není pro mě" nebo "Co když už to všechno znám", tak pro vás máme návrh.

Když po vstupu do online programu zjistíte, že vám vůbec nic nového nepřinesl. Že jste se z našich postupů nic nového nenaučili a je vám zkrátka k ničemu, tak nám do 30 dnů jen napíšete e-mail a my vám vrátíme všechny vaše peníze.

Proto už nemusíte váhat!

Ať už jste pedagog, nebo rodič, tak ve videích získáte škálu hravých námětů pro každodenní praxi. Bez zdlouhavých příprav si můžete s dětmi užít radost při uvolňovacích cvičeních, nácviku prostorové orientace i senzomotoriky. Uvolněné psaní a pohoda bude odměnou nejen dětem, ale i Vám.