Institut praktické pedagogiky je součástí projektu Active Brain

Jak číst plynule a správně

Jak číst plynule a správně

Písmenek je mnoho a stává se, že se v nich děti někdy ztratí. A s tím také, bohužel, ztratí chuť ke čtení. Ale jak to udělat, aby pro ně čtení byla zábava, uměly spojovat písmenka do slabik, číst slova a věty? Je to jednoduché, potřebují dobrý základ. Čtení je o sluchu, zraku, řeči, pozornosti a lásce ke čtení. A to vše, v jednom eBooku, se těší na vás. Nalaďte sebe i děti na čtení, vyzkoušejte ověřené tipy a hry a objevujte radost z každé věty.

martina
dana
učitelka Jana
Tatínek Marek

V čem Vám eBook Jak číst plynule a správně pomůže

Budete se s dítětem učit s radostí

.

..

Chtěli by jste, aby byly děti ze čtení nadšené?

podíváme se na problém čtení u vašeho dítěte

aktivity zabaví všechny děti doma

potrénujeme nejen zrakové rozlošování

u čtení se nebudete stresovat

zvýšíte rychlost čtení

aktivit i k hraní tvoření je dost

Problémy, které rodiče u čtení nejčastěji řeší?

 • nebaví je to
 • nevím, jak na to
 • papír z poradny na dyslexii
 • nemám čas na zdlouhavé procvičování

Kdo jsme my?

Mámy a učitelky, hravost a odbornost nás provází po mnoho let. Pssst, už více než 25 let učíme. To je už celé čtvrtstoletí s dětmi. Dobře známe rodičovské strasti a také dětské slzy, když jim učení nejde, tak jak by chtěly. V poradně se dozvíme kolik neštěstí je, když dítě má nejhorší písanku a při čtení nenajde kde má začít. A ještě počítání! Bez prstů i na prstech a stále to nejde? Tak přesně takové a obdobné situace řešíme neustále. A proč si osvědčená řešení a tipy nechávat pro sebe? Rozhodli jsme se, že Vám je předáme v kurzu.

Mgr. Ludmila Leinweberová

Jsem odborná mentální specialistka, která dobře rozumí fungování mozku a jeho vlivu na lepší školní výkony i vyrovnanější chování! Pro zlepšování soustředění používám nejmodernější neurotechnologie. Jsem také nadšenou maminkou a propagátorkou vzdělávání podle fungování našeho mozku.

Akreditovaný program o čtení  je akreditovaný program pro souvislé vzdělávání učitelů na prvním stupni ZŠ.

Mgr. Milada Smutná

Pomáhám dětem a rodičům zvládnout hravě grafomotoriku, psaní a dysporuchy. Učím je, jak zvládat školu i domácí přípravu bez stresu a strachu. Z dlouholetých zkušeností vybírám pro každé dítě to, co potřebuje na cestě vpřed. Podporuji jejich sebevědomí a hodnotu vlastního "já".

 
 
 
 

Zkušenosti s eBookem

Tento eBook je určený pro:

Pedagogy

Využijte návalu inspirace tady a teď a ušetřete si hodiny příprav. Hry, náměty na cvičení a odkazy na on-line procvičování jsou tady. V eBooku najdete komentovaná videa z naší praxe, která přinášejí náměty na hry venku i ve třídě. Užívejte si s dětmi hravého čtení, hříček k rozvoji sluchu, paměti, pozornosti a zraku.

Rodiče

Jak připravit dítko na čtení a zvládnout začátky čtení? Na to najdete odpovědi v našich praktických tipech, námětech na hrách a cvičeních. Posíláme Vám ověřené hry, videa a odkazy na on-line procvičování, které Vašim dětem přinesou pohodu při čtení. Stačí je vyzkoušet a užít si toho, že děti čtení baví.

0
stran
ověřených tipů a námětů
0
her
k radostnému čtení
0
videí
z naší praxe

Až příliš často jsme slýchávaly věty:

"Jak to děláte, že děti učení baví?"
"Jak je možné, že nad úkoly nesedíte celé odpoledne?"
"Jak to, že děti učivo od vás tak rychle pochopí a jsou při učení v pohodě?"

A jaká je naše odpověď?

Udělat učení zábavným není žádná věda, když víte, jak na to.

Proto vznikla Abeceda prvňáka. Jako odpověď všem tápajícím a nešťastným rodičům, kteří nad domácími úkoly tráví večery, místo aby si užívali společný čas s dětmi. Rodičům, kteří se s dětmi chtějí učit jinak - zábavně a s radostí.

Základy čtení provází dítě celý život
a staví se na nich další vědomosti. Tato dovednost se promítá do celého vzdělávacího procesu.

 • 1
  Sluch, zrak, řeč a pozornost
 • 2
  Videa přímo z naší praxe
 • 3
  Hry, které děti chtějí hrát
 • 4
  Tipy na pomůcky, které si doma snadno připravíte
 • 5
  Odkazy na on-line procvičování se hodí
 • 6
  Psychika a pohoda u čtení jako základ úspěchu
 • 7
  Jak z nudného čtení udělat zábavu

Čas strávený nad čtením je nejstresovější část dne pro mnoho dětí i rodičů s poruchou čtení

Každý vyučovací předmět je postavený na schopnosti číst a porozumět textu

Dítě má často pocit jinakosti a odcizení doma i ve škole - nepřečte, nepochopí, neudělá

Chceme Vám předat naše osobní osvědčené návody, jak podporujeme děti, které jsou šťastné a spokojené. Naší péčí prošly stovky dětí, které spolu s rodiči přinesli do učení hravost a pohodu. Je zde to nejlepší, co Vám z naší praxe můžeme předat. 

Zachycujeme přesný proces, jak hravou formou vystavět základy znalostí, které se v první třídě utváří. Předáváme fungující hry na rozvoj pozornosti a aktivity pro předcházení poruchám učení.

Dohromady si krok za krokem projdeme celý školní rok. Provedeme Vás jednotlivými aktivitami tak, aby se i Vaše dítě mohlo učit hrou a nesedělo nad úlohami dvě hodiny.

Nebojte se, že nebudete něčemu rozumět. Vše uvidíte v návodném videu, které je doplněno komentářem tak, abyste si byli jistí. Členění videí do jednotlivých měsíců odpovídá tomu, co se Vaše děti právě učí.

Společně se podíváme na:

 • čtení
 • zrakové rozlišování
 • sluch

Čísla nesedí s nadpisem

0
stran
ověřených tipů a námětů
0
her
k radostnému čtení
0
videí
z naší praxe

Vsadím se, že on-line kurz předčí všechna Vaše očekávání!

Vše jsme sestavili tak, aby Vám to dávalo opravdový přínos a kurz byl pro Vás maximálně praktický.

Provedeme Vás krok za krokem vším, co musíte o přípravě dítěte v první třídě vědět. Ukážeme Vám konkrétní návody z praxe, co nám funguje a vysvětlíme přesný princip, proč to funguje. Dáme Vám podporu, díky které pro Vás bude otázkou pár minut s dítětem vše hravě procvičit.

 • vaše dítě se učí s chutí a rádo
 • stres a strach z učení umíte vyřešit
 • s hravostí trénujete pozornost dětí při učení
 • už víte, jak na držení tužky, čtení a počítání
 • víte, že jste jako rodiče udělali maximum pro úspěšný start svého dítěte

Brání Vám strach a nejistota být rodičem svých snů? Schází Vám vnitřní jistota, hravost a tipy pro radostné učení?

 

Nepostupujte dál bez tohoto eBooku.

Více než 20 let zkušeností na jednom místě pro Vás.

Cena eBooku

eBook s videonáměty
200 Kč
Vzdělávání pomocí videa
Dostupný kdykoliv
Ověřeno v praxi

Komu už náměty a tipy z eBooku pomohly?

Připadalo mi to pořád dokola a dokola. Když jsme zasedli ke čtení, tak se mu nechtělo, všechno mu trvalo a ani nevěděl, co četl. Pro Filípka to byla děsná otrava. Mám známou, která mi řekla o vašich hrách a musím říct, že jsem za ně vděčná. Já jsem si v mp3 poslechla vše a dalo mi to víc, než rady naší paní učitelky 🙂 Na videa jsme se dívali s Filípkem spolu a hned vyzkoušeli ty zvuky a písničky. Potom jsme si to i napsali a bylo to super! Skvělá atmosféra a hlavně to Filípka baví a nesedí znuděně u stolu.
Renata H.maminka
Mám 26 malý prvňáčků ve třídě a někteří to nemají jednoduché. Vidím, jak jim tam ty písmenka naskakují pomaleji, sluchem nepostřehnou slabiky, při psaní písmenka otáčí a potřebovali by trochu více procvičovat. Jsem nadšená z vašeho materiálu, protože mi přinesl velké množství inspiraci a doporučila jsem ho i některým rodičům, aby doma s dětmi procvičovali. Je to skvělé, že má tak pestré využití. Děkuji a přeji hodně dalších nápadů. Už se na ně těším.
Vlaďkaučitelka 1. třídy

A co když...

Pokud se vám hlavou honí otázky jako "Co když to není pro mě" nebo "Co když už to všechno znám", tak pro vás máme návrh.

Když zjistíte, že vám eBook vůbec nic nového nepřinesl. Že jste se z našich postupů nic nového nenaučili a je vám zkrátka k ničemu, tak nám do 30 dnů jen napíšete e-mail a my vám vrátíme všechny vaše peníze.