Institut praktické pedagogiky je součástí projektu Active Brain

GRAFOMOTORIKA A PSANÍ HRAVĚ

 

Akreditovaný webinář MŠMT v rozsahu 4 vyučovacích hodin

Jak na to, aby ruka u psaní nebolela? Jak se radovat při psaní a zlehka klouzat po papíru?

Oblast hrubé a jemné motoriky, grafomotoriky a psaní, je čím dál větším problémem pro děti útlého věku i školních let. Oslabení, které v této oblasti děti mají, se přenáší do všech rovin života a často ústí v nechuť, negaci a psychické bloky ze psaní. Vybudováním správných návyků ke psaní lze těmto obtížím předcházet. Vše Vás čeká na tomto praktickém workshopu. V průběhu diskuze zodpovíme všechny Vaše otázky.

 • Jak rozvíjet hrubou motoriku, koordinaci a vizuomotoriku
 • Jemná motorika a vliv její úrovně na úspěch ve psaní
  ukáži vám spektrum činností a tipy na ověřené hry a činnosti
 • Grafomotorika a uvolňovací cvičení
  co je to grafomotorické cvičení, jaké má principy a jak ho připravit
 • Jak navodit správný úchop a co dělat, když dítě drží špatně tužku
 • Jaké kreslicí náčiní využít pro grafomotorická cvičení
  vhodné náčiní, na co si dát pozor při výběru a jak s ním pracovat
 • Křečovité držení a napětí při kreslení
  jak na to, aby dítě zlehka kreslilo a ruka plynula po papíru

 

 

Webinář Vám přiblíží klíčové oblasti pro grafomotorický nácvik a přípravu na psaní.

Ujasníte si, jak nastavit podmínky pro děti a co je při grafomotorické přípravě podstatné.

Uvolněně kreslit a psát může dítě v momentě, kdy jej zbavíte stresu ze psaní a vytvoříte správné pohybové vzorce.

 

                     

 Za webinář můžete získat, po splnění podmínek, osvědčení MŠMT.

                Termín:

Komu je určen:

  Cíl programu:

18. února 2021  17:00–21:00   z důvodu nemoci zrušeno

Učitelé, speciální pedagogové, asistenti pedagogů, rodiče, studenti

Naučíte se, jaké principy jsou důležité pro komplexní grafomotorickou přípravu. Zjistíte, jaké pomůcky, materiály a hry pomáhají k přípravě na zdravé psaní. Objevíte moderní prinicipy psaní postavené na vývoji mozku dítěte. Vše můžete okamžitě použít ve třídě nebo při domácím procvičování. 

Webinář byl naprosto úžasný. Komplexni ukázka všeho, co je potřeba při tréningu grafomotoriky. Krásně se poslouchal, ani nevěřím, že trval přes tři hodiny. I když se synen na individuální grafomotoriku k Miladě docházíme, a v podstatě vše znám, přesto byl pro mne velmi přínosný. Byl to velmi příjemně strávený večer. Chtěla bych poděkovat za všech 5 webinářů, které jsem měla možnost za posledních pár týdnů shlédnout. Byly všechny velmi zajímavé a přinesly spoustu námětů, rad a povzbuzení. Vše souviselo se vším a bylo opravdu super webináře shlédnout takto uceleně v krátkém čase. Od září se těším na on-line kurz Abeceda prvňáka, který nás se synem bude provázet celou první třídu. Děkuji moc.
Hana Pospíšilovámaminka
Vážená Lído, Milado moc děkuji z a webináře, jsem nadšená a s čistým svědomím vám (oběma) musím říct že to byly nejlepší kurzy kterými jsem kdy prošla. Čerpala jsem jako matka čtyř dětí (někdy je to náročnější než plná třída), i jako asistenktka pedagoga. Mnoho tipů jsem již vyzkoušela, na další si brousím zuby. Moc se těším na další setkávání se s vámi alespoň přes obrazovku notebooku a doufám že se za vámi do Brna někdy vypravím osobně 🙂 S poděkováním za váš čas který jste nám věnovaly.
Kateřina Kempnáasistentka ZŠ
Dobrý den, jmenuji se Monika a jsem učitelkou na prvním stupni základní školy ve čtvrté třídě a dnes jsem absolvovala seminář Grafomotorika prakticky a moc bych to všem chtěla doporučit. Je to skvělé propojení teorie s praxí. Veškeré aktivity jsem si mohla vyzkoušet sama, takže jsem opravdu pocítila, jak se ty děti při činnostech, při pokynech učitele, cítí, co prožívají. Kromě toho jsem si vyrobila i sama některé pomůcky a odnáším si spoustu nápadů, tipů a materiálů. Přístup byl velmi přátelský a celé jsem si to velmi užila. Moc všem doporučuji.
Monika SmutnáUčitelka . stupeň ZŠ