Institut praktické pedagogiky je součástí projektu Active Brain

Abeceda prvňáka

Akreditovaný webinář MŠMT v rozsahu   8 vyučovacích hodin (2 dny)

Podělíme se s vámi o zkušenosti z praxe, jak využít speciálně pedagogické prvky ve výuce a předcházet obtížím ve čtení, psaní a počtech. Jedná se o praktické dovednosti, pomůcky a metody, které pomáhají nejen dětem se specifickými potřebami. Objasníme si vliv stresu a relaxace na pozornost a práci ve škole.

Obsah akreditovaného webináře

Milada Smutná

Na semináři se dozvíte, jak předcházet problémům ve čtení, psaní, počítání a jaký vliv má prostředí třídy na soustředění. Odhalíte zákonitosti dětského mozku a také to, jak ovlivňuje školní práci. Seznámíte se s konkrétními příklady z praxe.

V praktické části si vyzkoušíte, jak vizuálně připravit pomůcky a pracovní místo, aby se děti snadno orientovaly. Získáte osvědčené postupy na hravé učení. 

Objasníme si souvislosti mezi vývojem mozku a chováním dítěte v návaznosti na pedagogickou činnost ve třídě.

Webinářem získáte:

 • Podporu úspěšného startu a sebevědomí v 1. třídě
  praktické tipy na hry a pomůcky podporující úspěšný start dětí v první třídě. Náměty a cvičení pro rozvoj pozornosti a uvolnění stresu. Dovednosti jak upravit prostředí pro relaxační chvilky, náměty na hry a pomůcky.
 • Metodiky a konkrétní hry k počátkům čtení
  pro prevenci specifických poruch učení a pro vystavění dovedností k plynulému čtení s porozuměním. Aktivity pro rozvoj dílčích funkcí a prostorovou orientaci.
 • Metodiky a náměty k počátkům počítání
  a vybudování si pevných základů v matematice. Hravé a nevšední činnosti ke sčítání, odčítání, porovnávání, číselným řadám a dalším oblastem souvisejícím s matermatickým myšlením.
 • Principy grafomotorické přípravy a zdravého psaní
  které dětem umožní pohodové a plynulé psaní bez bolesti ruky. Získáte přehled, jak vybrat psací náčiní a pera.
 • Náměty k samostatnosti dětí a rozvoji kompetencí k učení
  Řád a struktura třídy a pracovního místa je velkou oporou pro prvňáčky. Členění prostoru na lavici, orientace v sešitech a na stránkách učebnic pomáhá k efektivnímu učení.
 • Hravé, netradiční a neotřelé tipy na pomůcky
  které lze vyrobit za 5 minut a využít na 10 způsobů. Nastartujte kreativitu v učení, která do učení přinese radost, spontánnost a chuť k objevování nového.
 • Tipy na rozvoj pozornosti a práci se stresem
  které se v procesu učení vzájemně ovlivňují. Jak funguje mozek v různých podmínkách si vyzkoušíte v krátkých hříčkách.
 • Osvědčení o obsolvování akreditovaného vzdělávacího programu
  a naši podporu ve Vaší další práci a uplatnění získaných dovedností ze semináře.

Komu je určen:

Aktuální termíny:

Učitelé, asistenti pedagogů, rodiče, studenti

24.–25. listopadu 2021 (17:00–21:00)
1.–2. června 2022 (17:00–21:00)

Dle pokynů MŠMT je časová dotace 8 vyučovacích hodin rozdělena do 2 dnů po 4 hodinách na jednotlivé bloky v délce 90 minut. Mezi vzdělávacími bloky je v souladu s nařízeními MŠMT 60 min pauza. 

Chcete získat ucelený náhled na problematiku rozvoje grafomotoriky a psaní v předškolním a školním věku s ohledem na fungování mozku?

Osvojit si dovednosti pro správné návyky při psaní a umět je využít v praxi?

Tak to jste tu správně!
To, co na webináři zažijete, můžete ihned využít se svými dětmi.

 • Stovky ověřených námětů, které fungují již 4 427 dětem, rodičům a učitelům.
 • Hry pro maminky, které můžete ihned využít doma i na procházce
 • Nové moderní přístupy ke psaní až k Vám domů
 • Desítky minut her a smíchu při učení mohou být i Vaše realita.
 • Využíváme nejmodernější metody a technologie pro trénink mozku.

Co o  webináři říkají jeho absolventi?

Je to skvělé propojení teorie s praxí. Veškeré aktivity jsem si mohla vyzkoušet sama, takže jsem opravdu pocítila, jak se ty děti při činnostech, při pokynech učitele, cítí, co prožívají. Kromě toho jsem si vyrobila i sama některé pomůcky a odnáším si spoustu nápadů, tipů a materiálů. Přístup byl velmi přátelský a celé jsem si to velmi užila. Moc všem doporučuji.
Mgr. Monika SmutnáUčitelka 1. stupně ZŠ
Je to prima zažít na vlastní kůži to, jak se děti ve třídě při čtení cítí. Hned jsem viděla, že když text rozčlením, tak získám mnohem větší jistotu a klid. Najednou jsem si ujasnila, že stres při čtení i počtech může děti zcela ochromit. Pomůcky pro uvolnění ruky, počáteční počty i čtení mne nadchly. Konečně jsem na semináři jen tak neseděla, ale mohla si vše vyzkoušet a vymýšlet nové pomůcky i s dalšími kolegy. Je to nový přístup a za to Vám skládám poklonu.
Mgr. Smečková Alenaučitelka
Pro mě bylo naše společné setkání velkým obohacením, protože jsem se poprvé dozvěděla, jak na grafomotoriku. Přestože mám vystudovanou PdF, nikdy jsem nezažila, aby mně někdo uvedl do problematiky tak kompletně a jasně. Sama na sobě jsem si ujasnila, kde mám problém v držení tužky já a jak s ním pracovat. Získala jsem inspiraci pro rytmické části, kde je jedním z cílů příprava dětí na psaní a jejich uvolnění, to vše formou hry, říkadel, písniček a cvičení. Z naší společné práce čerpám každý den při práci ve škole. Zaujala mě i řada jednoduchých pomůcek, které jsem u vás viděla a které je možné využívat i v prostředí školy. Moc děkuji ještě jednou a přeji, ať se dílo daří.
Kateřina Vaňkováučitelka 1.třídy
Váš workshop se mi moc líbil a hodně mě obohatil. Líbilo se mi, že jste šla od úplných základů k těm "třešničkám na dortu", od nejjednoduššího po nejsložitější. Mnoho věcí a aktivit člověk poznal při studiu, ale Vy jste je dala do sytému a doplnila mezery. Vše jsme si mohli vyzkoušet na vlastní kůži, osahat a prožít. Je vidět, že jste profesionál v oboru a k dětem máte velmi dobrý vztah. Bonusem byla skvělá atmosféra a příjemné prostředí. Poznatky určitě použiji jak ve své praxi učitelky, tak jako máma dvou malých předškoláčků. Už se rozmýšlím, na který seminář vyrazím příště, ale nemohu si vybrat, všechny znějí lákavě. Doporučuji Vás všem ve svém okolí a doufám, že se pozitivní reference budou šířit dál.
Marketa Dragounova
Mgr. Markéta DragounováUčitelka 1. třídy

Proč budete nadšení?

Klíčem jsou ověřené postupy

Máme za sebou více než 26 let zkušeností a naše praxe je podložená nejmodernějšími výzkumy o rozvoji dětského mozku.

Stovky nápadů

Kolik osvědčených tipů, nápadů a technik se může vejít do jednoho webináře? Nespočet! Během 4 hodin vás jimi zahrneme.

Materiály a pomůcky

V praktických materiálech k webináři vám předáme to nejlepší ze své praxe a ukážeme vám, jak si snadno a rychle vytvářet vlastní pomůcky do výuky.

Odpovídáme naživo

Díky konceptu živého vysílání můžeme okamžitě reagovat na vaše dotazy a uzpůsobovat tak obsah webináře na míru vašim potřebám.

Osvědčení

Osvědčení o akreditovaném vzdělávání je zahrnuto v ceně webináře.

Záznam k dispozici

Záznam z webináře vám bude nyní nově přístupný po dobu jednoho roku. Můžete se k němu tedy libovolně vracet.

Proč téma vstupu do 1. třídy a proč webinář?

Zažili jsme to také:

Strach z nástupu do školy, který může být pro dítě náročný. Obavy, že bude za ostatními zaostávat a nepůjde mu čtení, psaní nebo počítání, protože i nám možná v době naší školní docházky nešlo...  

Pochybnosti, zda zvládneme jako pedagog děti v 1. třídě  správným způsobem podpořit a rozvíjet v nich to nejlepší. Co když je to nebude bavit a pomůcky k procvičování stojí tolik peněz... Musí přece existovat způsob, jak to dělat jednodušeji a levněji!

A tak jsme se začali zabývat rozvojem lidského mozku a hledat vzájemné souvislosti.

Strávili jsme přes 12 000 hodin u terapií rozvoje mozku,
máme za sebou přes 9700 hodin individuálních lekcí s dětmi a nesčetně přednášek, workshopů a konzultací s rodiči, učiteli, studenty 🙂

A nyní je ta chvíle, kdy Vám tyto 26leté zkušenosti chceme předat.

Vykročte k pohodě již dnes a rezervujte si své místo na webináři.

Webinář je součástí programu akreditovaného vzdělávání MŠMT. Lze jej tedy hradit ze šablon. Při objednávce stačí zadat fakturační údaje vašeho zaměstnavatele a do poznámky váš soukromý e-mail pro další komunikaci a administrativu. 

Osvědčení o absolvování akreditovaného programu je zahrnuto v ceně 😉

Pozor! Osvědčení je možné vydat pouze po absolvování obou částí webináře.

Proto už nemusíte váhat!

Ať už jste pedagog, asistent, rodič nebo student, na tomto webináři získáte informace a praktické zkušenosti, které bez dalších omezení dokážete uplatnit v každodenní praxi. Zjistíte, že si i ve třídě či doma můžete vytvořit pohodu.

Pro skupiny máme připravené speciální zvýhodněné nabídky.

Jste skupina po 5 nebo 10? Napište nám na podpora@activebrain.cz pro konkrétní nabídku 😉

Odhalíme Vám praktické tipy, jak projít 1. třídou v pohodě a s klidem. 

Věnujte 8 hodin svého času HRÁM A CVIČENÍM, které umožní dětem zažít radost z úspěchu a objevení svých silných stránek.

Do poznámky, prosím, uveďte termín webináře, o který máte zájem.

Vysíláme: 24.–25. 11. 2021 a
1.–2. 6. 2022
v čase 17:00–21:00 hodin.

dyslektický mozek
Vážená Lído, Milado moc děkuji z a webináře, jsem nadšená a s čistým svědomím vám (oběma) musím říct že to byly nejlepší kurzy kterými jsem kdy prošla. Čerpala jsem jako matka čtyř dětí (někdy je to náročnější než plná třída), i jako asistenktka pedagoga. Mnoho tipů jsem již vyzkoušela, na další si brousím zuby. Moc se těším na další setkávání se s vámi alespoň přes obrazovku notebooku a doufám že se za vámi do Brna někdy vypravím osobně 🙂 S poděkováním za váš čas který jste nám věnovaly.
Kateřina Kempnámaminka, asistentka pedagoga
Po včerejší webináři jsem plná energie. Rozdávala jsem ji plnými hrstmi své kolegyni, která začala být poslední dobou velmi pesimistická. Samozřejmě, že i s mými druháčky byl den prima. Nálada učitele je velmi nakažlivá 😊. Dnešek se opět povedl. Už se vůbec nebojím na schůzku budoucích prvňáčků, ikdyž vím, že tam určitě budou opět 2 ADHD děti. Asi jsem na ně magnet 😊. S vámi jsem se ale nějak přestala bát. Plno věcí vím, ale včerejší opakování v rámci semináře mi zase osvěžilo paměť. Děkuji i za nové poznatky, které mi pomohly dát další věci do souvislostí. Pořád se učím 😊 a stále víc mě problémové děti zajímají. Už se moc těším na příští týden. Přeji krásný, pohodový den všem a děkuji za vaši práci.
Mgr. Lenka Boudnáučitelka ZŠ
Děkuji za skvělý webinář. Splnil veškerá má očekávání. Krásně se poslouchal, i když bylo už docela pozdě, těch pár hodin uteklo jako nic. Opravdu moc děkuji.
Hana Pospíšilovámaminka

Odesláním objednávky se účastník zavazuje k využití služeb, tedy absolvování akreditovaného webináře.

V případě stornování této objednávky postupujeme při navracení uhrazené částky v souladu s našimi storno podmínkami.

Pokud účastník neomluví svou neúčast telefonicky nebo e-mailem nejpozději v den konání kurzu, účastnický poplatek propadá.

Dojde-li ke zrušení webináře ze strany Institutu praktické pedagogiky, účastníkovi bude nabídnut náhradní termín, možnost vybrat si v uhrazené hodnotě jiný akreditovaný webinář nebo navrácení účastnického poplatku v plné výši.