Institut praktické pedagogiky je součástí projektu Active Brain

Individuální konzultace

Nevíte, jak dál v přípravě do školy, v nastavení pravidel chování, emočních výkyvech u dětí apod.?

Toužíte dostat fungující rady přímo na míru Vašeho dítěte?

Rádi byste měli doma pohodu a zbavili se stresu?

Tak to jste tu správně! Využijte 60 min konzultaci a udělejte první krok!

 • Předškolní pedagogika
  Je dítě zralé na vstup do školy? Jak jej připravit na školní docházku? Zjistíme, na které oblasti se zaměřit.
 • Poruchy pozornosti, problémy kolem ADHD
  Diagnostikujeme mozkovou činnost. Rozumíme dětskému mozku a víme, jak trénovat pozornost a rozkolísané emoce.Poradíme, jakým způsobem se s dětmi učit.
 • DYS poruchy
  Máme praktické tipy, rady a pomůcky, které pomohou. Naučíme Vás, jak dospět k pohodě.
 • Pozornost a paměť
  Zjistíme, kde jej problém a podpořím vás i dítě v procesu učení.
 • Rodina a její fungování, nastavení vztahů mezi sourozenci
  Máme zkušenosti z výjezdů do rodin a víme, jak nastavit rodinnou atmosféru.
 • Osobnostní rozvoj, podpora silných stránek a osobnostního růstu
  Ukážeme dětem, jak najít vlastní hodnotu, zbavit se negativních přesvědčení a být spokojený v životě
Moje první setkání na pracovišti bylo velice náročné a vyčerpávající. Přes 3 hodiny trvající vstupní vyšetření by dalo zabrat i dospělému, natož neposednému malému klukovi, ale dali jsme to. Byla jsem totiž zoufalá a vyčerpaná ze stížností paní učitelky na mého Kubíka. Začalo to snad už první den školy. Nic nám nešlo, byli jsme pomalí, často jsme zapomínali no a poznámky a puntíky (samozřejmě černé) byly na denním pořádku. No, nebudu zdržovat zbytečnými řečmi. Měla jsem dvě možnosti: VZDÁT TO a nechat malé dítě na pospas školní mašinérii a nezájmu, nebo BOJOVAT. Já jsem se doslova se slzami v očích rozhodla bojovat a našla jsem úžasné spolubojovníky a krásné ženy, které mi v tom boji dodnes pomáhají, jsou velice inspirativní a mají nepřeberné množství rad a nápadů jak pracovat s dětmi, jak je povzbuzovat a jak jim zvedat sebevědomí. Ani netušíte, co s dítětem udělá obyčejná pochvala. Škoda, že není od paní učitelky. No, už končím. Mám tady prosezených už skoro 50 hodin v čekárně a nelituji ani jedné minuty.
Andrea Poláčkovámaminka

To jsou rady, zkušenosti, náměty a nápady k tomu, jak se posunout o jeden krok nebo víc, tam, kam bychom potřebovali. Poradíme Vám rády online i přímo v terénu.

Milada je laskavý a trpělivý pedagog. Díky mnoha letům praxe a své mimořádné schopnosti empatie dokáže navázat kontakt i s dítětem, které je předem rozhodnuto nespolupracovat. Procvičování "tvrdého" zápěstí našeho prvňáka Adama probíhalo v naprosté pohodě, hravou formou. Moc nám pomohly i zapůjčené, Miladou vyrobené, pomůcky pro domácí nácvik. Po pravidelném procvičování ustoupily bolesti paže při déletrvajícím psaní a zlepšil se vzhled i sklon písma.
Renata Koukalová
DCERA NEVYČNÍVÁ A JE "NORMÁLNÍ" ŽÁKYNÍ Dcera navštěvuje centrum již třetím rokem vzhledem k tomu, že jí byly diagnostikovány významné poruchy soustředění a pozornosti. Po třech letech spolupráce s tímto centrem se její schopnost soustředit se a udržet pozornost zlepšila natolik, že přestala ve třídě "vyčnívat" a stala se "normální" žákyní. V centru navštěvuje nejen terapie Biofeedback ale také volnočasový kroužek a pravidelně se učastní i letních příměstských táborů. Pro mě , jako matku, je radost vidět ji pracovat s terapeutkami, které má nejen pro jejich laskavý přístup k dětem, nesmírně ráda. A to je podstatné. Pokroky jsou znatelné a dcera si veškerý čas v centru maximálně užívá.
Katka K