Institut praktické pedagogiky je součástí projektu Active Brain

Předprodej knihy o DYSLEXII

Odhalte kroky  "JAK" nadchnout děti ke čtení, i když se jim písmenka pletou.
Objevte "PROČ" si hrát a vytvářet pohodu u čtení.

Maminkovsko odborný rádce pro první krůčky s dyslexií.

Dyslexie a naše cesta s ní byla náročná a začala před 8 lety.
V té době jsme měli v pracovně asi 800 různých listů k nápravě dyslexie.
Nefungovalo to, výsledky nebyly takové, jak jsme očekávali. Trápilo mě to.
U přístroje k diagnostice dětského mozku mi to DOŠLO!
Objevila jsem, proč klasické materiály k nápravám nefungují.
Stačilo několik změn a situace se začala razantně měnit

Maminkovský, protože jsem maminkou dyslektické holčičky a odborný, protože obě s Miladou jsme speciální pedagožky, máme neuroterapeutické vzdělání, jsme trenérky paměti a dětem se věnujeme každá více než 26 let. Je pro nás důležité dětské štěstí a radost z objevování. Zjistili jsme, že stres je první faktor, který dětem brání v cestě k písmenkům. Za léta praxe jsme vytvořili mnoho písmenkových her, které umí odbourat stres z písmenek a zároveň písmenka procvičují. V knize bude to nejdůležitější z našeho poznání. Trocha důležité teorie z našeho pohledu. Nebojte, víme, že nepotřebujete tunu obecných informací, ale to co jsme vybrali Vám pomůže pochopit dítě a jeho cestu za písmenky. Část her je přímo v knize a část je formou návodných videí, Vše uděláno tak, aby jste mohli co nejdříve zlepšit vztah k písmenkům a tím i  zlepšit čtenářské dovednosti svého dítěte.

Možná patříte mezi rodiče, kteří CHTĚJÍ:

  • vidět úsměv svých dětí každý den, když otevírají čítanku nebo oblíbenou knížku

  • zažít společnou radost z pokroků, úspěchu a pocitu sebehodnoty svého dítěte

  • ušetřit 20 hodin týdně svého času, který trávíte hledáním pomoci na internetu

  • přivést domů a k domácím úkolům pohodu díky fungujícím 150 tipům z praxe

  • získat rádce, jasný návod a pomůcku, díky které vyřešíte problémy ve čtení

  • najít tajný klíč k pohodovému čtení a nebýt na drobná úskalí sami

Proč píšeme ve dvou? Jsme kamarádky už skoro dvacet let a máme stejné ladění na děti. 

Každá z nás je trošku jiná a jeko celek se skvěle doplňujeme.

Lídu víc baví číst, objevovat nové výzkumy o mozku a čtení a přenášet je do praxe. Je velký snílek a vše vidí na vlně radosti a štěstí pro všechny kolem. Chtěla by, aby tajemství mozku a všechny praktické tipy znal každý. Aby duševní hygiena a jednoduché pomůcky ke štěstí byly stejně samozřejmé jako čištění zubů.

Milada je kreativec tělem i duší. Dokáže skloubit tvoření a nastavení řádu. Její dar je objevovat cestičky pro každé dítě. Proto také ona je za většinou her. Radost a tvořivost neodmyslitelně parří k dětství a Milada to dokáže skvěle rozvinout i v oblasti písmenek.

Všechny hry  a postupy jsou mnohokrát testovány a pečlivě jsme sledovali, zda jsou děti v pohodě nebo zda se jim zvyšuje hladina stresu.

Pomůcky k vytištění budete mít v odkazu a vše další najdete doma. Dalším bonusem mnoha her je, že si děti lépe uvědomí vlastní tělo, budou se hýbat a písmenkohraní půjde ruku v ruce. 

 

Nyní máte možnost podpořit vznik knihy a přispět na její vydání. Každou, Vámi objednanou knihu s radostí podepíšeme.

Máte několik možností, jak celý projekt podpořit.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů
Tento formulář je chráněn službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajůSmluvní podmínky společnosti Google.
Dne 20. 10. 2018 jsme u nás hostili Lídu s workshopem O stresu bez stresu a jak na relaxaci u dětí. Získali jsme informace nejen o tom, co je to stres a jak nás ovlivňuje, ale i tipy na to, jak zaktivovat dětskou pozornost a hravou formou zklidnit děti, které jsou ve stresu nebo neklidné. Účastnice odcházely spokojené a již se vyslovily pro další pokračování. Budeme se tedy těšit na dlouhodobou spolupráci! Děkujeme, Lído, Tvá přednáška pro nás byla velkým obohacením!
Dětem s láskouKlub
Doporučuji bez váhání...s dcerou jsme absolvovali vyšetření i terapie. Investice do tréninku pozornosti a práce se stresem se vyplatila. Zlepšení ve škole a pro mnĕ kvalitnĕjší spánek a pracovní tempo. Lída a Milada jsou báječný ženský...
Jana Cimbálníkovámajitelka firmy Snubní prsteny
Tajemný to orgán, lidský mozek, skrývá mnohá tajemství. I mému synovi se dostalo účinné pomoci, díky práci s jeho mozkem a pečlivé stimulaci jeho soustředění. Za to a za vše o co se tento tým snaží, jim patří velký dík a podpora do další velmi užitečné práce. Děkuji Danka.
Dana Kachlířovámaminka předškoláka
S paní Lídou jsme si telefonicky moc hezky vykládaly o "nálepkování" dětí. O sebevědomí dětí, jejich zranitelnosti a inspirativním prostředí, které jim pomáhá k růstu. Děkuji za tuto možnost, kdy se člověk potřebuje poradit v rychlém sledu událostí a kdy i telefonát s odborníkem, jenž má vše vyzkoušené vlastní praxí, může velmi pomoci. Děkuji za informaci a spousty inspirace, moc nás to baví.
Mgr. Marta Strakováučitelka ZŠ