Institut praktické pedagogiky je součástí projektu Active Brain

Předáváme klíče k dětskému mozku
pedagogicky a prakticky

čtení, strach, dyslexie
čtení, strach, dyslexie

Tráví vaše dítě učením čtení příliš mnoho času? Čtení ho nebaví a chodí do školy s nechutí? Nebo jste pedagog a chcete dětem připravovat výuku hravouzábavnou formou, kterou budou milovat, tak je tento e-book právě pro Vás!

Teorie a praxe
To je velký rozdíl!

Nemáme desítky témat, ale co přednášíme, známe dokonale. Z toho co přednášíme a žijeme, jsme nadšené a své nadšení i zkušenosti předáváme dál. Připravíme si odpovědi na to, co Vás pálí. Před kurzem vyplníte dotazníček a sdělíte nám, jaká témata preferujete, jaké řešíte aktuální problémy. Součástí každého vzdělávacího programu jsou odkazy na literaturu a pracovní materiály k tématu.

Zjistíte, že jednoduchá pravidla mozku Vám pomohou ve snadnější výuce

Mým přáním je, aby pravidla mozku dítěte
používal v praxi každý rodič a pedagog.

Vše souvisí se vším – to byly slova mojí skvělé uvádějící učitelky. Co vím po těch letech praxe a studia? Měla pravdu na 100%. Naší vizí je, aby pedagogové skrze pochopení fungování mozku dovedli děti k radostnému a hravému učení.

Zákonitosti mozku a pravidla jeho fungování se prolínají našimi semináři. Prakticky si vyzkoušíte, jak funguje naše pozornost.  Nemáme desítky témat, ale co přednášíme, známe dokonale. Z toho co přednášíme a žijeme, jsme nadšené a své nadšení i zkušenosti předáváme dál

Proč budete nadšení?

Náš klíč

K pravidlům fungování dětského mozku, která jsou nezbytnou součástí praxe každého pedagoga a rodiče.

Ověřené nápady

Předáváme jen vlastní praxí ověřené nápady a postupy, které fungují nejen nám, ale i našim klientům.

Materiály a pomůcky

Praktické materiály a pomůcky, které vedou k lepšímu soustředění, koordinaci pohybu a tím k lepší grafomotorice.

Ukážeme Vám cestu

Jak náš mozek formuje naše vidění světa, křečovitost držení tužky není jen o ruce, ale i o vnitřním klidu a pohodě.

Individuální výuka

Naše semináře a workshopy tvoříme pro malé skupiny studentů, protože to nám umožňuje se jim co nejvíce věnovat.

Ptáme se Vás

Před každým seminářem nebo workshopem zjišťujeme, jaké problémy aktuálně řešíte v daném tématu.

Klub IPP

Ke vstupu stačí jen vyplnit jméno, email a kliknout na Vstoupit.

Členství je a bude bezplatné. Také můžete z klubu kdykoliv vystoupit.
Vážíme se Vaší důvěry a chráníme Vaše soukromí.

Výhradně členové klubu IPP pravidelně získávají informace o nových postupech, výukových programech, akreditovaných programech a termínech školení v oboru praktické pedagogiky.
Díky členství v klubu IPP budete neustále v obraze.

Akreditované programy

Teorie je skvělým základem pro praxi. A praxe dává hlubší pochopení teorie. Proto Vás na praktických příkladech seznámíme s mnoha informacemi, ze kterých společně vystavíme model do Vaší praxe. Malý počet zúčastněných nám dává skvělou možnost věnovat se Vašim problémům individuálně, diskutovat a obohacovat se.

Výukové materiály

Výukové materiály co si pod tím představit? A není jich na trhu už dost? Není. Většina je orientovaná na dospělé. Malá okénka, opakující se monotónní činnost. Tak to u nás nehledejte. Pestré videonávody, listy k tisku a množství her, které podporují. Prolínají se aktivity klidové i pohybové. Děti se na takové učení těší. Je to pro ně aktivita jako hra. Hra je pro dítě pohoda. O to nám jde hlavně. Stes dokáže zablokovat mnohé  - čtení, počítání, psaní i paměť u zkoušení. Jak na jednotlivé oblasti podle pravidel nejnovějších výzkunů se dozvíte zde.

Praktické poradenství

To jsou rady, zkušenosti, náměty a nápady k tomu, jak se posunout o jeden krok nebo víc, tam, kam bychom potřebovali. Předškolní pedagogika, poruchy pozornosti, problémy kolem ADHD, dys poruchy, obecné fungování a nastavení vztahů v rodině mezi sourozenci to všechno jsou oblasti, které pomáháme vyřešit formou terénního poradenství.

Co o nás říkají naši klienti?

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Mgr. Jolana Zahradníková

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

paní Škrancová

NIKDY JSEM NEZAŽILA, ABY MNĚ NĚKDO UVEDL DO PROBLEMATIKY TAK KOMPLETNĚ A JASNĚ ... Pro mě bylo naše společné setkání velkým obohacením, protože jsem se poprvé dozvěděla, jak na grafomotoriku. Přestože mám vystudovanou PdF, nikdy jsem nezažila, aby mně někdo uvedl do problematiky tak kompletně a jasně. Sama na sobě jsem si ujasnila, kde mám problém v držení tužky já a jak s ním pracovat. Získala jsem inspiraci pro rytmické části, kde je jedním z cílů příprava dětí na psaní a jejich uvolnění, to vše formou hry, říkadel, písniček a cvičení. Z naší společné práce čerpám každý den při práci ve škole, zařadila jsem víc uvolňovacích cvičení na ruku, všímám si, jak děti sedí a jak vypadá prostor kolem nich, jsem schopná opravovat chyby a pomáhat jim. Zaujala mě i řada jednoduchých pomůcek, které jsem u vás viděla a které je možné využívat i v prostředí školy. Moc děkuji ještě jednou a přeji, ať se dílo daří.
Kateřina Vaňková učitelka 1.třídy

Čtení už se NEBOJÍM!

Jak podpořit dítě při čtení.

Konkrétní návody, jak na to, abyste čtení zvládli a nebyla to nuda.
Čtení k nám nepřichází samo. Tištěné slovo je pro nás zdrojem informací, rozvíjí naši fantazii a představivost.  

Čtení už se nebojím