Institut praktické pedagogiky je součástí projektu Active Brain

Vánoční grafomotorika a pohodové psaní. On-line kurz za zvýhodněnou cenu je tu pro Vás. Nabídka skončí za:

Desítky minut her a smíchu s grafomotorikou.

Jak na to, aby ruka u psaní nebolela?

Jak se radovat při psaní a zlehka klouzat po papíru?

On-line Hravé psaní  Vám přinese:

 • Videa, kde názorně uvidíte, které oblasti jsou pro psaní důležité
 • Náměty na uvolňovací cvičení a rady, jak plynule posunovat ruku při psaní
 • Ukázky správného držení psacího náčiní
 • Příklady špatných návyků při psaní a na co si dát pozor
 • Tipy, jak dovést dítě k psychické pohodě a radosti ze psaní
 • Konkrétní ukázky vhodných pomůcek pro psaní a k rozvoji jemné motoriky

Radost i pohoda mohou zavítat k Vám do třídy i domů. Teď je ten správný čas na vyzkoušení hravých námětů, které fungují už v mnoha domácnostech a školách.

Pojďte s námi a zažijte radost ze psaní u svého dítěte. 

Hravé psaní

Psaní je komplexní proces, díky kterému rozvíjíme mozkové funkce, kreativitu, logické a kritické myšlení a další procesy. Uvolněně kreslit a psát můžete, pokud to dovolíte mozku, zbavíte dětí stresu ze psaní a vytvoříte správné pohybové vzorce. Všechny tyto aspekty najdete v naší práci. Tipy a náměty, které jsou ve videích, jsou ověřené praxí. Objevte nové přístupy v přípravě na psaní a otevřete dětem cestu k radosti z kreslení a psaní.

Tento online program je určený pro:

Rodiče

Hravé náměty vás provedou přípravou na psaní v domácích podmínkách. Komentáře ve videích vám objasní proč je tato aktivita vhodná a jak ji připravit. Pomůcky, které máte zaručeně po ruce, vám zpestří procvičování a přinesou pohodu u psaní.

Pedagogy

Ve videích získáte škálu hravých námětů pro každodenní praxi. Bez zdlouhavých příprav si můžete s dětmi užít radost při uvolňovacích cvičeních, nácviku prostorové orientace i senzomotoriky. Uvolněné psaní a pohoda bude odměnou nejen dětem, ale i Vám.

0
procesů
v mozku pro zdravé psaní
0
videí s aktivitami
0
minut
zkušeností z praxe

Desítky minut her a smíchu s grafomotorikou.

Nahlédněte dovnitř

Co se z programu naučíte

 • 1
  Uvolňovací cvičení
 • 2
  Správné návyky při psaní
 • 3
  Jak správně držet psací náčiní
 • 4
  Cvičení pro uvolnění celého těla
 • 5
  Připravit hry k rozvoji jemné motoriky
 • 6
  Navodit pohodovou atmosféru u činností
 • 7
  Probudit smysly a uvědomit si vlastní tělo
 • 8
  Jak zvládnout prostorovou orientaci a orientace v sešitu
 • 9
  Jednoduchá cvičení, která pomohou při velkém tlaku na tužku
 • 10
  Vyrobit si během 5 minut pomůcky k rozvoji grafomotoriky

Cena online programu

Online program
988
488
Výuka pomocí videa
Dostupný kdykoliv
Ověřeno v praxi

Dárek pro Vás

DÁREK HRY A NÁMĚTY PRO ROZVOJ DĚTSKÉHO MOZKU

3 živá on-line vysílání

Rádi byste se zeptali, jak na konrétní kroky k pohodovému psaní? Nemáte se s kým poradit a sdílet, co Vaše děti trápí a co už zvládly? Hledáte zábavné tipy a praxí ověřené ukázky?

Připravili jsme pro Vás 3 živá vysílání na téma grafomotorika a psaní. Budou probíhat v uzavřené facebookové skupině, abyste mohli v soukromí vyřešit, co Vás pálí. Přístup do skupiny Vám zašleme během ledna spolu s informacemi o termínech vysílání.

Pojďte do toho a odhoďte nepohodu u psaní.

předškolní diagnostika

ZDARMA

Cena  490Kč

Komu už techniky z online programu pomohly?

Dcera je v první třídě a pořád jsem se ní řešila kostrbaté písmo. Myslela jsem si, že když to 2x napíše nanečisto, tak jí to pomůže, ale mýlila jsem se. Byla to hrůza! Neměla ráda písanku, nechtěla dělat domácí úkoly a mě to vyčerpávalo. Nakonec jsem zjistila, že kostrbatost je kvůli tomu, že neuměla posunout ruku a tlačila. Díky kurzu jsem si to uvědomila a jsem za to moc ráda. Teď už víme, jak na to a odpor k psaní polevuje. Je skvělé, že Váš kurz existuje!
Lenkamaminka
Pracuji ve speciální škole a neustále hledám náměty, jak děti připravit na psaní. Nevyhovují ji malé písanky a často mají obtíže jak v motorice, tak s tlakem na tužku. Jsem šťastná, že jsem kurz Hravé psaní objevila. Konečně jsem získala ucelený pohled na grafomotoriku a přípravu na psaní. Videa s konkrétními činnostmi mě nadchla! Super, děkuji.
MonikaSpeciální pedagog
S grafomotorikou jsem se u Tomáška trápila už dva roky. Doporučení na procvičovací sešity nikam nevedlo. Nenáviděl psaní a pastelky schovával za sedačku. Jenže byl v první třídě a písmo bylo stálá hrůza. V zoufalství jsem koupila Váš kurz s pocitem, že nemám co ztratit. První překvapení bylo - nikde nebyl žádný sešit, ale autíčka, hračky a mnoho aktivit do kuchyně. No, ruku měl uvolněnější asi po 14 dnech a odstraněním nefunkčních postupů se nám doma ulevilo. Škoda, že jsem to neměla o dva roky dříve. S dcerou už ten horor nezažiju. Procvičuje vše s námi. Bezva je, že ji nemusíme odhánět, ale vtáhneme do hry. Za mě super. Nám to pomohlo. Nejoblíbenější je u syna cvičení s autem - kvůli grafomotorice si mohl ybrat další závodničku.
Matina Jarámaminka
Jsem v soukromé školce na pozici asistentky. Moc jsem nevěděla, jaké aktivity zvolit a ptát se kolegyň na další věci jsem fakt už neměla sílu. Zkusila jsem Hravé psaní v akci a jsem mezi holkama za hvězdu. Dokonce jsem dostala na starost nákup hraček ke grafomotorice a koupila jsem podobné věci jako ve videu. Ředitelka spokojená, já taky - dostala jsem prémie navíc. Stálo to za to.
Ulrika K.Asistentka pedagoga Praha
Učím prvním rokem a navíc prvňáky. Měla jsem z psaní velký respekt a tak se vybavila snad vším co bylo na trhu. No, jen děti to nebavilo a moc nám to nepřinášelo výsledky. Forma videa je iddeální, vidím co potřebuji a jen se držím videa - klidně na mobilu na stolku:-) a je to. Grafo chvilky jsou oblíbené, náměty pro rodiče mám a nezabere mi to čas na zdlouhavé přípravy a nekonečné kopírování nefunkčních listů. Dala bych to rovnou pro elementaristy do VŠ studia jako součást kreditového hodnocení. holky od nás už to mají taky.
Romana NováUčitelka 1. třídy
Davídek byl nedonošený a cvičení Vojtovky bylo náročné a postižení jemné motoriky je velké. Dostala jsem tip na tento kurz od paní v PPP - zkuste to. Zkusila jsem a nelitovala. Jsme na vesnici, doma další mladší sourozenec a dojíždět sama 50km nebylo ono. Ráno, než se děti vyspí si pustím video a podle něho si sama něco vymyslím. Mám vždy klučičí a holčičí varianu a baví nás to všechny. Valentýnka má ráda kolíčkovou hru a Davča garáž. Děkujem a těšíme se na další díl.
Olina Maminka na MD

A co když...

Pokud se vám hlavou honí otázky jako "Co když to není pro mě" nebo "Co když už to všechno znám", tak pro vás máme návrh.

Když po vstupu do online programu zjistíte, že vám vůbec nic nového nepřinesl. Že jste se z našich postupů nic nového nenaučili a je vám zkrátka k ničemu, tak nám do 30 dnů jen napíšete e-mail a my vám vrátíme všechny vaše peníze.

Proto už nemusíte váhat!

Ať už jste pedagog, nebo rodič, tak ve videích získáte škálu hravých námětů pro každodenní praxi. Bez zdlouhavých příprav si můžete s dětmi užít radost při uvolňovacích cvičeních, nácviku prostorové orientace i senzomotoriky. Uvolněné psaní a pohoda bude odměnou nejen dětem, ale i Vám.