Institut praktické pedagogiky je součástí projektu Active Brain

Hravé psaní

Psaní je komplexní proces, díky kterému rozvíjíme mozkové funkce, kreativitu, logické a kritické myšlení a další procesy. Uvolněně kreslit a psát můžete, pokud to dovolíte mozku, zbavíte dětí stresu ze psaní a vytvoříte správné pohybové vzorce. Všechny tyto aspekty najdete v naší práci. Tipy a náměty, které jsou ve videích, jsou ověřená praxí. Objevte nové přístupy v přípravě na psaní a otevřete dětem cestu k radosti z kreslení a psaní.

Tento online program je určený pro:

Pedagogy

Ve videích získáte škálu hravých námětů pro každodenní praxi. Bez zdlouhavých příprav si můžete s dětmi užít radost při uvolňovacích cvičeních, nácviku prostorové orientace i senzomotoriky. Uvolněné psaní a pohoda bude odměnou nejen dětem, ale i vám.

Rodiče

Hravé náměty vás provedou přípravou na psaní v domácích podmínkách. Komentáře ve videích vám objasní proč je tato aktivita vhodná a jak ji připravit. Pomůcky, které má zaručeně po ruce vám zpestří procvičování a přinesou pohodu u psaní.

0
procesů
v mozku
0
videí
0
minut
celkem

Nahlédněte dovnitř

Co se z programu naučíte

 • 1
  Propojení pravé a levé hemisféry
 • 2
  Rozvoj kreativity
 • 3
  Rozvoj logických funkcí
 • 4
  Kritické myšlení a způsoby hledání řešení
 • 5
  Psychická pohoda a uvolněnost při psaní jako základ úspěchu
 • 6
  Vnímání všemi smysly a uvědomění si vlastního těla
 • 7
  Prostorová orientace, vizuomotorika a paměť
 • 8
  Úchop psacího náčiní, vedení ruky a tlak na tužku
 • 9
  Správné návyky při psaní
 • 10
  Pomůcky k rozvoji jemné motoriky a grafomotoriky

Cena online programu

Online program
988 Kč
Výuka pomocí videa
Dostupný kdykoliv
Ověřeno v praxi

Komu už techniky z online programu pomohly?

Procvičování "tvrdého" zápěstí našeho prvňáka Adama probíhalo v naprosté pohodě, hravou formou. Moc nám pomohly i zapůjčené, Miladou vyrobené, pomůcky pro domácí nácvik. Po pravidelném procvičování ustoupily bolesti paže při déletrvajícím psaní a zlepšil se vzhled i sklon písma.
Renata KoukalováMUDr.
Jsem moc ráda za kurz. Video je skvělé v tom, že přesně vidíte, o co jde. Pořád jsem pátrala, jak na uvolnění a jemnou motoriku, co s tím, když děti ve třídě tlačí. Je mi vše rázem jasnější a jsem si při výuce jistější. Ten doprovodný komentář mi moc pomohl. Opravdu děkuji, protože jezdit na školení zabírá dost času a takto mám vše po ruce.
Aneta K.učitelka 1. třídy

A co když...

Pokud se vám hlavou honí otázky jako "Co když to není pro mě" nebo "Co když už to všechno znám", tak pro vás máme návrh.

Když po vstupu do online programu zjistíte, že vám vůbec nic nového nepřinesl. Že jste se z našich postupů nic nového nenaučili a je vám zkrátka k ničemu, tak nám do 30 dnů jen napíšete e-mail a my vám vrátíme všechny vaše peníze.

Proto už nemusíte váhat!

Ať už jste pedagog, nebo rodič, tak ve videích získáte škálu hravých námětů pro každodenní praxi. Bez zdlouhavých příprav si můžete s dětmi užít radost při uvolňovacích cvičeních, nácviku prostorové orientace i senzomotoriky. Uvolněné psaní a pohoda bude odměnou nejen dětem, ale i vám.