Institut praktické pedagogiky je součástí projektu Active Brain

Jak na hravé počítání

Jak to udělat, aby i počty byly zábavou a ne nudným sloupečkovým opakováním? Odpověď najdete v eBooku. Náměty, hry a tipy, které pomohou dětem rychle pochopit co je to číslo a dají jim pevné základy. Jednoduché pomůcky, které jsou k počtům vhodné najdete přímo u Vás doma. Neváhejte vkročit do hravé matematiky a užít si ji spolu s dětmi.

Tento eBook je určený pro:

Pedagogy

Díky foto ukázkám, videím a praktickým tipům získáte základy v počátečních počtech. Dozvíte se, co vše by mělo dítě zvládat, než se pustí do prvních příkladů. Škálu hravých námětů využijete v každodenní praxi. Užívejte si s dětmi radost při objevování čísel. V eBooku najdete i krátký testík pro zjištění míry pochopení matematických symbolů.

Rodiče

Základy pro pochopení pojmu čísla jsou velice důležité. Získejte hravé náměty a tipy na procvičování právě teď. Co vše by mělo dítě znát, než se do počtů pustí, se dozvíte v kapitolách eBooku. Video a foto náměty Vám ukáží, jak zábavně procvičovat. Vkročte do světa hravého počítání a užívejte si to spolu s dětmi.

0
stran
tipů a námětů ke hravé matematice
0
videí
osvědčených her z praxe
0
aktivit
k přípravě dětí na počty a prvnímu počítání
 • 1
  Prevence dyskalkulie a obtíží v počítání
 • 2
  Počítáme vše kolem nás
 • 3
  Co by mělo dítě znát, než začne počítat příklady
 • 4
  Manipulace s konkrétními předměty je základ
 • 5
  Stavte na tom, co už dítě umí
 • 6
  Pestrost her upevňuje to, co se dítě naučilo
 • 7
  Hravost a dobrá nálada je polovina úspěchu

Cena eBooku

eBook s videonáměty
200 Kč
Výuka pomocí videa
Dostupný kdykoliv
Ověřeno v praxi

Komu už náměty a tipy z eBooku pomohly?

"Ty příklady mě nebaví." To jsem slýchávala často od mého syna Lukáška. Matika mu jde pomaleji než ostatní věci, neví, co si pod tím číslem představit a pořád se motáme v jednoduchých příkladech. Paní učitelka říkala, že už nemá používat prsty, ale já vidím, že to potřebuje. Jsem moc ráda za tipy a hlavně za vysvětlení proč prsty používat a jak to dětem pomáhá. Začali jsme více používat lego kostičky a plata od vajíček. Lukášek to prožívá úplně jinak, více se těší a hříčky, které jsem od Vás převzala dělá s radostí. Je to i pro mě radost.
Tereza a Lukášek
Je to pestré, zábavné a poučné zároveň. Tolik skvělých námětů pohromadě jsem už dlouho neviděla. Netušila jsem, co vše je potřebné pro základy počítání a teď už v tom mám jasno. Posunulo mě to dál i v tom, jak dětem počítání zpříjemnit, udělat z něj legraci. Děkuji za všechny hry a videa, dodaly mi další chuť do domácího procvičování. Díky.
Radmila T. učitelka MŠ

A co když...

Pokud se vám hlavou honí otázky jako "Co když to není pro mě" nebo "Co když už to všechno znám", tak pro vás máme návrh.

Když zjistíte, že vám eBook vůbec nic nového nepřinesl. Že jste se z našich postupů nic nového nenaučili a je vám zkrátka k ničemu, tak nám do 30 dnů jen napíšete e-mail a my vám vrátíme všechny vaše peníze.

Proto už nemusíte váhat!

Ať už jste pedagog, nebo rodič, tak díky eBooku získáte návod, jak připravit dítě na počty a vytvořit pevné základy matematiky. Získáte ověřené tipy na pomůcky, pracovní listy a on-line programy, které jsou hravé a pro děti zábavné. Videa s hrami z naší praxe Vám přinesou náměty na hravé počty. Otevřete dveře hravé matematice už nyní.