Institut praktické pedagogiky je součástí projektu Active Brain

Jak na hravou relaxaci

"Je pořád v pohybu, poletuje sem a tam." ... Tak tuto větu už jsme slyšeli mnohokrát. Děti jsou jako vítr - chvíli tady a chvíli tam. Co s tím? Malé relaxační hříčky, nastavení se na klid a uvolnění může udělat divy. Víme to z naší denní praxe. Sepsali jsme pro Vás hry a tipy, jak děti naladit na pohodu a co s tím poletováním. A víte, co je skvělé? Že tyto aktivity naladí i Vás. Ponořte se do relaxace a užívejte si to.

Tento eBook je určený pro:

Pedagogy

Relaxace? A ve třídě? Ne, to není možné!  ... My říkáme ANO. Hříčky a tipy, které na Vás v eBooku čekají, jsou s námi léta a v kolektivu dětí velmi oblíbené. Chvilky, kterými můžete ustálit emoce a dát dítěti prostor podívat se do sebe, jsou ve škole či školce potřebné. Není to nic složitého, stačí vyzkoušet pár her a uvidíte, že si je děti oblíbí. A nezapomeňte na pravidlo, že si máte užívat s nimi.

Rodiče

Honem, honem, honem .... míváte takové dny?  A co dny, kdy si uděláte prostor pro sebe i děti v duchu uvolnění a relaxace? Možná na to nemáte čas, možná nevíte jak, ale věřte, že takové chvíle Vám dodají energii a potěchu. Relaxační hříčky a tipy pro Vás máme připravené. Neváhejte, určitě je zvládnete a budete mile překvapeni, že radost a pohoda zavládne i u vás doma.

0
stran
o mozku a stresu
0
her
a tipů jak na relaxaci
0
let praxe
promítnutých do aktivit, které přinášíme
 • 1
  Stres v životě dětí a jak na něj
 • 2
  Jak vytvořit bezpečné a klidné zázemí
 • 3
  Dechová cvičení dovolí zvládnout stres
 • 4
  Pohyb jako součást relaxace a uvolnění
 • 5
  Jednoduché hříčky vykouzlí úsměv a radost u dětí
 • 6
  Prožívejte vše společně, sdílejte své pocity

Cena eBooku

eBook
200
140 Kč
Dostupný kdykoliv
Ověřeno v praxi

Komu už náměty a tipy z eBooku pomohly?

Neustále hledám cesty, jak dětem pomoci, jak jim usnadnit ty chvíle, kdy si zoufají. Amálka je docela v pohodě, ale Matěj je hodně citlivý na změny. Když je něco nenadálého, tak se vzteká a stávkuje a to tedy nikomu nepřeju. Když jsem se začetla do ebooku, tak mě tam hned trkla hra s bublifukem a když jsem ji zkusila, tak hned zabrala. Teď už kupuji jen velké, litrové balení náplně do bublifuku, vypouštění šťastných bublin je u nás nejoblíbenější. Je to prima, mít rádce na cestě, díky.
Aneta T.maminka
Třepotal jsem se se svými třeťáky jako vlajka ve větru a byl to skvělý zážitek! Hru jsme ten dne zkoušeli venku a snažili jsme se proměnit ve vítr a vnímat vlastní tělo, bylo to osvěžující. Potom jsme to zkusili i ve třídě, abychom pocítili ten rozdíl. Opravdu jsme si to užili a už se těším, až vyzkouším další cvičení.
Petručitel 3. třídy

A co když...

Pokud se vám hlavou honí otázky jako "Co když to není pro mě?" nebo "Co když už to všechno znám?", tak pro vás máme návrh.

Když zjistíte, že vám eBook vůbec nic nového nepřinesl, že jste se z našich postupů nic nového nenaučili a je vám zkrátka k ničemu, tak nám do 30 dnů jen napíšete e-mail a my vám vrátíme všechny vaše peníze.

Proto už nemusíte váhat!

Ať už jste pedagog nebo rodič, tak se vám díky eBooku otevřou brány k relaxaci. Náměty a tipy, co pro děti můžete udělat v krajině relaxace, jsou tady pro vás. Provést je světem uvolnění, uvědomění si vlastního těla, emocí a nabídnout jim jednoduchá cvičení pro zvládnutí těžkých chvil. A to už za to přeci stojí. Jděte do toho, získáte více, než si nyní dovedete představit.