Institut praktické pedagogiky je součástí projektu Active Brain

Naše 26leté zkušenosti můžete využít i Vy!
Vykročte k pohodě
již dnes a rezervujte si místo na webináři.

Osvědčení za absolvování akreditovaných webinářů jsou zahrnuta v ceně. Vystavit Vám je ale můžeme pouze při Vaší účasti na webináři v reálném čase. Zhlédnutí záznamu neopravňuje k vystavení osvědčení a vypsání náhradního termínu není u tohoto balíčku možné.

Děkujeme za pochopení.

Po odvysílání celého bloku webinářů Vám osvědčení do 14 dnů od odvysílání posledního webináře vystavíme a zašleme na e-mail uvedený v objednávce.

Blok akreditovaných webinářů proběhne v termínu 26.–29. července

Učím se číst – 26. 7.

Pozornost a nepozornost a jak na ni – 27. 7.

Učím se psát – 28. 7. 

Učím se počítat – 29. 7.

 

V pondělí, středu a čtvrtek vysíláme vždy od 17:30 do 21:00 hod. V úterý potom v ranních hodinách od 8:00 do 11:30.

Časová dotace je 4 vyučovací hodiny.

ABECEDA PRVŇÁKA

Ucelený průvodce na celý školní rok. Každý týden tři tnáměty k probíranému učivu

STARTOVACÍ LISTINA

Sanostatnost, pozornost a úvod ke grafomotorice

SEDMIDENNÍ INSPIRACE

Pro rodiče malých školáků - učební styly, pozornost, paměť

Záznamy vysílání pro rodiče a pedagogy

K pohodě při startu školy, vánoční emoce, relaxaci a mnoho dalšího co vede k pohodě nejen při učení, ale i v rodině

DYSLEXIE PODLE NEJMODERNĚJŠÍCH VÝZKUMŮ O FUNGOVÁNÍ DĚTSKÉHO MOZKU

Unikátní online rádce, jak zvládnout základy čtení s lehkostí a v pohodě.

Praktická neurověda do každé rodiny

 

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Máte dotaz?

Omlouváme se za zrušení dnešního webináře. Zklamala nás technika a nepodařilo se nám najít takové náhradní řešení, abychom mohli 3 hodiny vysílat.

Emailem Vám zašleme další informace ke vzniklé situaci spolu s BONUSY.

Děkujeme za vstřícnost a pochopení.

Možnost zakoupit on-line živé vysílání webináře za zvýhodněnou cenu skončí za:

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Dobrý skutek a tipy ke zvládnutí stresu pro dospělé

Knížku nechci, děkuji. Ale rád bych přispěl jako nadšený čtenář na pomoc dětem, aby si taky zamilovaly písmenka a čtení. A za tuto podporu se od Lídy dozvím, jak pracovat se svým stresem. Už se těším na praktické tipy v mp3 nahrávce. 

Tištěná kniha a video námětovník her k odbourání stresu ze čtení

Využiji k radostnému čtení hry z videí od Milady, nemusím nic hledat, mám to po ruce. Líbí se mi tipy, které pomohly už mnoha dětem a jsou ověřené praxí. K tomu načerpám inspiraci z ebooku Jak na hravé psaní a užiji si Hracích karet. To je skvělé, protože si můžu se svým školákem hravě procvičovat.

V pohodě rodič i dítě diagnostika a tištěná kniha

Podíváte se mi na dítko? Rádi bychom věděli, jak rozvíjet naše dítě.  Super! Rádi Vám dáme konkrétní doporučení. Podíváme se u Vašeho dítěte na pozornost, stres, čtení a psaní. Budete odcházet po 4 hodinách s mnoha náměty přímo na míru pro Vaše dítě. K tomu můžete čerpat z ročního on-line kurzu Abeceda prvňáka, který zahrnuje 140 návodných videí. Na knihu si rád počkám. Toto setkání je ideální pro podporu dětí mezi 6 - 9 rokem, kde potřebujete upevnit nebo vytvořit základy.

Chci roční on-line kurz a knihu

On-line kurz Abeceda prvňáka zahrnuje 140 návodných videí. Chci podpořit matematiku, grafomotoriku a čtení. Na knihu si rád počkám. Ideální pro podporu dětí předškolák - 2. třída, kde potřebujete upevnit nebo vytvořit základy.

Chci se s Vámi dvěma setkat na živo + kniha + on-line podpora

Podíváte se mi na dítko? Osobní diagnostika a doporučení rozvoje. Podíváme se na porzornost, stres, čtení a grafo. Budete odcházet za 4 hodiny s mnoha náměty přímo pro Vaše dítě. On-line kurz Abeceda prvňáka zahrnuje 140 návodných videí. Chci podpořit matematiku, grafomotoriku a čtení. Na knihu si rád počkám. Ideální pro podporu dětí předškolák - 2. třída, kde potřebujete upevnit nebo vytvořit základy.

V pohodě rodič i dítě diagnostika a tištěná kniha

Podíváte se na mě i na dítě. Osobní diagnostika a doporučení rozvoje. Podíváme se na porzornost, stres, čtení a grafo. Budete odcházet za 2x4 hodiny s mnoha náměty přímo pro Vás a Vaše dítě. Uvidíme se dvakrát. Jednou s dítětem a jednou s ním. Budete mít on-line kurz pro dospělé O zvládání strachu a Jak se dobře vyspat. Ihned on-line kurz Abeceda prvňáka zahrnuje 140 návodných videí. Chci podpořit matematiku, grafomotoriku a čtení. Na knihu si rád počkám. Ideální pro podporu dětí předškolák - 2. třída, kde potřebujete upevnit nebo vytvořit základy.

Dobrý skutek

Knížku nechci, děkuji. Ale rád bych přispěl jako nadšený čtenář na pomoc dětem, aby si taky zamilovaly písmenka a čtení. 

On-line je pro mne nejlepší

Využiji hrací karty a videonáměty. Chci to mít co nejdříve doma. On-line ????? nápovědník her k Hravému čtení.

Tištěná kniha

Tištěná kniha a online bonusy rád využiji. Vím, že on-line materiály dostanu co nejdříve. 

Komu už naše tipy a náměty pomohly?

Dcera je v první třídě a pořád jsem se ní řešila kostrbaté písmo. Myslela jsem si, že když to 2x napíše nanečisto, tak jí to pomůže, ale mýlila jsem se. Byla to hrůza! Neměla ráda písanku, nechtěla dělat domácí úkoly a mě to vyčerpávalo. Nakonec jsem zjistila, že kostrbatost je kvůli tomu, že neuměla posunout ruku a tlačila. Díky kurzu jsem si to uvědomila a jsem za to moc ráda. Teď už víme, jak na to a odpor k psaní polevuje. Je skvělé, že Váš kurz existuje!
Lenkamaminka
Pracuji ve speciální škole a neustále hledám náměty, jak děti připravit na psaní. Nevyhovují ji malé písanky a často mají obtíže jak v motorice, tak s tlakem na tužku. Jsem šťastná, že jsem kurz Hravé psaní objevila. Konečně jsem získala ucelený pohled na grafomotoriku a přípravu na psaní. Videa s konkrétními činnostmi mě nadchla! Super, děkuji.
MonikaSpeciální pedagog
S grafomotorikou jsem se u Tomáška trápila už dva roky. Doporučení na procvičovací sešity nikam nevedlo. Nenáviděl psaní a pastelky schovával za sedačku. Jenže byl v první třídě a písmo bylo stálá hrůza. V zoufalství jsem koupila Váš kurz s pocitem, že nemám co ztratit. První překvapení bylo - nikde nebyl žádný sešit, ale autíčka, hračky a mnoho aktivit do kuchyně. No, ruku měl uvolněnější asi po 14 dnech a odstraněním nefunkčních postupů se nám doma ulevilo. Škoda, že jsem to neměla o dva roky dříve. S dcerou už ten horor nezažiju. Procvičuje vše s námi. Bezva je, že ji nemusíme odhánět, ale vtáhneme do hry. Za mě super. Nám to pomohlo. Nejoblíbenější je u syna cvičení s autem - kvůli grafomotorice si mohl ybrat další závodničku.
Matina Jarámaminka
Jsem v soukromé školce na pozici asistentky. Moc jsem nevěděla, jaké aktivity zvolit a ptát se kolegyň na další věci jsem fakt už neměla sílu. Zkusila jsem Hravé psaní v akci a jsem mezi holkama za hvězdu. Dokonce jsem dostala na starost nákup hraček ke grafomotorice a koupila jsem podobné věci jako ve videu. Ředitelka spokojená, já taky - dostala jsem prémie navíc. Stálo to za to.
Ulrika K.Asistentka pedagoga Praha
Učím prvním rokem a navíc prvňáky. Měla jsem z psaní velký respekt a tak se vybavila snad vším co bylo na trhu. No, jen děti to nebavilo a moc nám to nepřinášelo výsledky. Forma videa je iddeální, vidím co potřebuji a jen se držím videa - klidně na mobilu na stolku:-) a je to. Grafo chvilky jsou oblíbené, náměty pro rodiče mám a nezabere mi to čas na zdlouhavé přípravy a nekonečné kopírování nefunkčních listů. Dala bych to rovnou pro elementaristy do VŠ studia jako součást kreditového hodnocení. holky od nás už to mají taky.
Romana NováUčitelka 1. třídy
Davídek byl nedonošený a cvičení Vojtovky bylo náročné a postižení jemné motoriky je velké. Dostala jsem tip na tento kurz od paní v PPP - zkuste to. Zkusila jsem a nelitovala. Jsme na vesnici, doma další mladší sourozenec a dojíždět sama 50km nebylo ono. Ráno, než se děti vyspí si pustím video a podle něho si sama něco vymyslím. Mám vždy klučičí a holčičí varianu a baví nás to všechny. Valentýnka má ráda kolíčkovou hru a Davča garáž. Děkujem a těšíme se na další díl.
Olina Maminka na MD
Jak číst s radostí 3.

JAK ČÍST S RADOSTÍ 3. METODICKÝ WORKSHOP K PRACOVNÍM LISTŮM

Celodenní workshop

Zarezervujte si místo již nyní. Kurz otevíráme od března 2017.

Sluchové vnímání a smysly v procesu čtení. Jakou hrají úlohu? Jak ovlivňují paměť a přepis textů z tabule či do sešitu? Na to se podíváme spolu s další sadou kartiček. Čeká nás tvorba vět a jejich význam, orientace v textu a automatizace čtení. Jak jinak než hravě.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
  • Chcete ušetřit čas příprav na výuku?
  • Hledáte styl učení, které děti baví a prospívá jejich mozku?
  • Toužíte mít metodického průvodce 24 hodin denně po celý rok?
  • Rádi byste čerpali konkrétní tipy do výuky, které fungují?

ADHD VÁNOCE

Žádná teorie, jen praktické náměty a tipy, jak na pohodové vánoční dny.

Maminka píše maminkám. Co udělat pro pohodu nejen vánoční. Čím můžete dětem, ale zároveň i sobě, prospět ve vánočním koloběhu?

Někdy stačí jen drobnost, jiný pohled na situaci a dostaví se i do vaší rodiny pohoda.

Toto jsou vánoční náměty, proto je prodej eBooku časově omezen.

ADHD VÁNOCE

Žádná teorie, jen praktické náměty a tipy, jak na pohodové vánoční dny.

Maminka píše maminkám. Co udělat pro pohodu nejen vánoční. Čím můžete dětem, ale zároveň i sobě, prospět ve vánočním koloběhu?

Někdy stačí jen drobnost, jiný pohled na situaci a dostaví se i do vaší rodiny pohoda.

Toto jsou vánoční náměty, proto je prodej eBooku časově omezen.

Hravé psaní

speciální nabídka

Pouze při zakoupení tohoto semináře získáte možnost získat návazný online program Hravé psaní za speciální cenu. Čeká na vás 12 originálních videí pro rozvoj grafomotoriky a psaní. Zjistěte, jak jednoduše připravit aktivity pro děti a rozvíjet nejen motoriku, ale i jejich mozkový potenciál.

Předáváme klíče k dětskému mozku
pedagogicky a prakticky

čtení, strach, dyslexie

Dyslexie, čtení

Grafomotorika a psaní

Základy počítání

Mozek, pozornost

ADHD, stres, relaxace

Hravé psaní

speciální nabídka

Pouze při zakoupení tohoto semináře získáte možnost získat návazný online program Hravé psaní za speciální cenu. Čeká na vás 12 originálních videi pro rozvoj grafomotoriky a psaní. Zjistěte, jak jednoduše připravit aktivity pro děti a rozvíjet nejen motoriku, ale i jejich mozkový potenciál.

Cena 988 Kč

Jen za 590 Kč

Cena 988 Kč

Jen za 590 Kč

Hry a náměty

pro rozvoj dětského mozku

V tomto e-booku najdete tipy a náměty na rozvoj dětského mozku. Podělíme se s vámi o nové poznatky z oblasti výzkumu mozku. Vše, co v bonusu najdete, je ověřeno praxí a se skvělými výsledky využíváno v mnoha rodinách.

Nahlédněte dovnitř

Akreditované programy

Praktičnost a využitelnost ihned jsou pro nás zásadní. Teoretický základ je implementován tak, aby nezatěžoval, ale byl součástí poznaného. Učení hrou nejen pro děti - i dospělé musí vzdělávání bavit.

AKREDITOVANÉ SEMINÁŘE PRO UČITELE MŠ A ZŠ Active Brain s.r.o.

MŠMT ČR č. j.: 1041/2016-2-4

Grafomotorika prakticky

Na semináři Vás praktickými cvičeními provedeme oblastí přípravy dětí na psaní. Objasníme si, jaký vliv na psaní mají pohybové dovednosti, psychika a správné návyky dětí. Zjistíte jak nahlížet na dětskou kresbu a jak ji vyhodnotit s ohledem na grafomotorický vývoj.

Rozvoj pohybových dovedností

s ohledem na grafomotoriku u dětí od 3 let

Na semináři Vás praktickými cvičeními provedeme oblastí rozvoje pohybových dovedností. Přes hrubou a jemnou motoriku a senzomotoriku se dostaneme ke grafomotorice. Objasníme si, jaký vliv na psaní mají pohybové dovednosti, psychika a správné návyky dětí. Zjistíte, jak nahlížet na dětskou kresbu.

adhd, nepozornost, chování, neklidné dítě

Neklidné dítě v MŠ, ZŠ

Na semináři se dozvíte, jak pohlížet na specifika chování u dětí v předškolním a mladším školním věku z pohledu moderních trendů. Seznámíte se s konkrétními příklady z praxe. V praktickém workshopu se naučíte, jak upravit prostředí třídy a nastavit pravidla fungování ve třídě, jaké motivační prvky zvolit pro nastavení pozitivního klimatu ve třídě.

Abeceda prvňáka

Budeme se zabývat specifiky první třídy v širším kontextu. Objasníme si vliv stresu a relaxace na pozornost a práci ve škole. Podělíme se s vámi o zkušenosti z praxe, jak využít speciálně pedagogické prvky ve výuce a předcházet obtížím ve čtení, psaní a počtech. Jedná se o praktické dovednosti, pomůcky a metody, které pomáhají nejen dětem se specifickými potřebami.

Speciálně pedagogické poradenství

Poradenské služby ambulantně i v terénu. Dáme Vám PRAKTICKÉ, FUNKČNÍ A UŽITEČNÉ RADY A TIPY (NEJEN) ze speciální pedagogiky.

Výukové programy pro MŠ a ZŠ interaktivně

Programy zážitkovou formou seznámí žáky s fungováním našeho mozku a těla. Děti se dozví mnohé nejen o fungování vlastního mozku, ale také o práci se stresem. Zjistí, co to je pozornost, co ji ovlivňuje a jak na ni. Děti si vyzkouší moderní herní zařízení pro měření míry pozornosti.

Hry a náměty

pro rozvoj dětského mozku

V tomto e-booku najdete tipy a náměty na rozvoj dětského mozku. Podělíme se s vámi o nové poznatky z oblasti výzkumu mozku. Vše, co v bonusu najdete, je ověřeno praxí a se skvělými výsledky využíváno v mnoha rodinách.

Hravé psaní

speciální nabídka

Pouze při zakoupení tohoto semináře získáte možnost získat návazný online program Hravé psaní za speciální cenu. Čeká na vás 12 originálních videi pro rozvoj grafomotoriky a psaní. Zjistěte, jak jednoduše připravit aktivity pro děti a rozvíjet nejen motoriku, ale i jejich mozkový potenciál.

Cena 590 Kč

ZDARMA

Cena 890 Kč

Jen za 590 Kč

Cena 590 Kč

ZDARMA

Cena 890 Kč

Jen za 590 Kč

ADHD VÁNOCE

Žádná teorie, jen praktické náměty a tipy, jak na pohodové vánoční dny.

Maminka píše maminkám. Co udělat pro pohodu nejen vánoční. Čím můžete dětem, ale zároveň i sobě, prospět ve vánočním koloběhu?

Někdy stačí jen drobnost, jiný pohled na situaci a dostaví se i do vaší rodiny pohoda.

Toto jsou vánoční náměty, proto je prodej eBooku časově omezen.