Institut praktické pedagogiky je součástí projektu Active Brain

Koučink

a mentoring

pro rodiny 

To jsou rady, zkušenosti, náměty a nápady k tomu, jak se posunout o jeden krok nebo víc, tam, kam bychom potřebovali. Poradím Vám ráda online i přímo u Vás doma nebo ve škole.

 • Trápí Vás, že si nerozumíte?
 • Neladí spolupráce s dítětem i se školou?
 • Řešíte nepozornost i dysporuchy a chybí Vám konkrétní doporučení?
 • Sourozenecké vztahy jsou náročné              a hledáte cestu, jak to zvládnout?
 • Jako rodina toužíte po větším klidu?
 • Jste na vše sama a cítíte se s dítětem opuštění?

 

adhd

Specifika mentoringu rodičů a dětí 

 • Na míru Vaší rodině
  Poskytnu Vám praktické a konkrétní rady, jak obtížné situace u Vás řešit. Jsou to aktivity a postupy ušité na míru přímo pro Vás. Indivdiduální přístup je základem pro fungující prinicipy.
 • Odhalit problém a nalézt cestu
  Probereme všechny aspekty, které ovlivňují Váš život. Komplexní pohled, zkušenosti a ověřené postupy jsou základem pro nalazení cesty pro Vaši situaci.
 • Spolupráce a činy jsou rychlými pomocníky
  Společně se novinky do rodinného fungování a komunikace zavádí lépe. Naše průběžná podpora a Váš aktivní přístup přináší výsledky.
 • Co můžete očekávat
  Individuální a respektující přístup k Vaší situaci a návazné řešení. Fungující a jednoduché tipy, jak řešit problémové situace, jak zvládnout komunikaci s dětmi a respektovat se navzájem.
 • Setkání v Brně nebo živě on-line
  On-line dostupné ze všech míst.

Co o nás říkají naši klienti?

Do centra jsme nejdříve chodili se synem na Biofeedback kvůli nesoustředění, roztržitosti a dalším věcem. Ale správný vývoj malé osobnosti není jen o stavu mozku, ale i o správné a pozitivní výchově a působení, porozumění dítěti a o vztazích v rodině i mimo ni. Proto jsme se s paní Smutnou domluvili také na individuálních sezeních se synem. Neměl žádné výrazné výchovné problémy,chtěli jsme spíše problémům předcházet a také pracovat na vzájemných vztazích, porozumění a pochopení. Sezení byla přizpůsobená našim požadavkům, byla velmi individuální a osobní, a i když bylo naplánované téma, často se ubralo jinudy, prostě podle toho, co zrovna syna tížilo nebo vyplulo na povrch, což bylo přirozené a nespoutané. Velkou měrou k celkovému výsledku přispělo velmi příjemné vystupování a pozitivní působení paní Smutné, která si nás tímto získala a co je skvělé, syna to velmi bavilo, těšil se na schůzky, jako by si šel povykládat s kamarádem. Získali jsme zde i mnoho podnětů na způsoby učení, motivaci a přístupů k řešení problémů. Odhalili jsme spolu skryté příčiny jeho chování, začali jsme je řešit, změnili jsme určité způsoby chování, které nebyly úplně tím pravým ořechovým, pochopili jsme spoustu věcí, díky kterým máme teď úžasný otevřený vztah, umíme řešit problémy s větším klidem a porozuměním z obou stran. A to úplně nejúžasnější je, že se tady jakoby začaly rozvíjet a posilovat Šimonovi pozitivní kladné vlastnosti. Prostě z kluka, který měl nálepku rošťák, je milý, vnímavý, citlivý kluk se smyslem pro spravedlnost, co chrání slabší, je obětavý a dokáže bez problémů pomoci. Chce to jen správný přístup a pochopení, k čemuž je mnohdy potřeba nadhled, rada, prostě správné odborné vedení, čím speciální pedagogika v podání paní Smutné rozhodně je a my jsme ji za její neocenitelnou pomoc velmi vděční.
Jana Svojáková a Šimon
DCERA NEVYČNÍVÁ A JE "NORMÁLNÍ" ŽÁKYNÍ Dcera navštěvuje centrum již třetím rokem vzhledem k tomu, že jí byly diagnostikovány významné poruchy soustředění a pozornosti. Po třech letech spolupráce s tímto centrem se její schopnost soustředit se a udržet pozornost zlepšila natolik, že přestala ve třídě "vyčnívat" a stala se "normální" žákyní. V centru navštěvuje nejen terapie Biofeedback ale také volnočasový kroužek a pravidelně se učastní i letních příměstských táborů. Pro mě , jako matku, je radost vidět ji pracovat s terapeutkami, které má nejen pro jejich laskavý přístup k dětem, nesmírně ráda. A to je podstatné. Pokroky jsou znatelné a dcera si veškerý čas v centru maximálně užívá.
Katka K