Institut praktické pedagogiky je součástí projektu Active Brain

Abeceda prvňáka

Certifikovaný program

Podělím se s vámi o zkušenosti z praxe, jak využít speciálně pedagogické prvky ve výuce a předcházet obtížím ve čtení, psaní a počtech. Jedná se o praktické dovednosti, pomůcky a metody, které pomáhají nejen dětem se specifickými potřebami. Objasníme si vliv stresu a relaxace na pozornost a práci ve škole.

Obsah certifikovaného programu

Milada Smutná

Na semináři se dozvíte, jak předcházet problémům ve čtení, psaní, počítání a jaký vliv má prostředí třídy na soustředění. Odhalíte zákonitosti dětského mozku a také to, jak ovlivňuje školní práci. Seznámíte se s konkrétními příklady z praxe.

V praktické části si vyzkoušíte, jak vizuálně připravit pomůcky a pracovní místo, aby se děti snadno orientovaly. Získáte osvědčené postupy na hravé učení. 

Objasníme si souvislosti mezi vývojem mozku a chováním dítěte v návaznosti na pedagogickou činnost ve třídě.

Živě získáte:

 • Podporu úspěšného startu a sebevědomí v 1. třídě
  praktické tipy na hry a pomůcky podporující úspěšný start dětí v první třídě. Náměty a cvičení pro rozvoj pozornosti a uvolnění stresu. Dovednosti jak upravit prostředí pro relaxační chvilky, náměty na hry a pomůcky.
 • Metodiky a konkrétní hry k počátkům čtení
  pro prevenci specifických poruch učení a pro vystavění dovedností k plynulému čtení s porozuměním. Aktivity pro rozvoj dílčích funkcí a prostorovou orientaci.
 • Metodiky a náměty k počátkům počítání
  a vybudování si pevných základů v matematice. Hravé a nevšední činnosti ke sčítání, odčítání, porovnávání, číselným řadám a dalším oblastem souvisejícím s matermatickým myšlením.
 • Principy grafomotorické přípravy a zdravého psaní
  které dětem umožní pohodové a plynulé psaní bez bolesti ruky. Získáte přehled, jak vybrat psací náčiní a pera.
 • Náměty k samostatnosti dětí a rozvoji kompetencí k učení
  Řád a struktura třídy a pracovního místa je velkou oporou pro prvňáčky. Členění prostoru na lavici, orientace v sešitech a na stránkách učebnic pomáhá k efektivnímu učení.
 • Hravé, netradiční a neotřelé tipy na pomůcky
  které lze vyrobit za 5 minut a využít na 10 způsobů. Nastartujte kreativitu v učení, která do učení přinese radost, spontánnost a chuť k objevování nového.
 • Tipy na rozvoj pozornosti a práci se stresem
  které se v procesu učení vzájemně ovlivňují. Jak funguje mozek v různých podmínkách si vyzkoušíte v krátkých hříčkách.
 • Osvědčení o obsolvování certifikovaného vzdělávacího programu
  a naši podporu ve Vaší další práci a uplatnění získaných dovedností ze semináře.

Komu je určen:

Učitelé, asistenti pedagogů, rodiče, studenti

Chcete získat ucelený náhled na problematiku rozvoje grafomotoriky a psaní v předškolním a školním věku s ohledem na fungování mozku?

Osvojit si dovednosti pro správné návyky při psaní a umět je využít v praxi?

Tak to jste tu správně!
To, co na webináři zažijete, můžete ihned využít se svými dětmi.

 • Stovky ověřených námětů, které fungují již 4 427 dětem, rodičům a učitelům.
 • Hry pro maminky, které můžete ihned využít doma i na procházce
 • Nové moderní přístupy ke psaní až k Vám domů
 • Desítky minut her a smíchu při učení mohou být i Vaše realita.
 • Využíváme nejmodernější metody a technologie pro trénink mozku.

Co říkají absolventi?

Je to skvělé propojení teorie s praxí. Veškeré aktivity jsem si mohla vyzkoušet sama, takže jsem opravdu pocítila, jak se ty děti při činnostech, při pokynech učitele, cítí, co prožívají. Kromě toho jsem si vyrobila i sama některé pomůcky a odnáším si spoustu nápadů, tipů a materiálů. Přístup byl velmi přátelský a celé jsem si to velmi užila. Moc všem doporučuji.
Mgr. Monika SmutnáUčitelka 1. stupně ZŠ
Je to prima zažít na vlastní kůži to, jak se děti ve třídě při čtení cítí. Hned jsem viděla, že když text rozčlením, tak získám mnohem větší jistotu a klid. Najednou jsem si ujasnila, že stres při čtení i počtech může děti zcela ochromit. Pomůcky pro uvolnění ruky, počáteční počty i čtení mne nadchly. Konečně jsem na semináři jen tak neseděla, ale mohla si vše vyzkoušet a vymýšlet nové pomůcky i s dalšími kolegy. Je to nový přístup a za to Vám skládám poklonu.
Mgr. Smečková Alenaučitelka
Pro mě bylo naše společné setkání velkým obohacením, protože jsem se poprvé dozvěděla, jak na grafomotoriku. Přestože mám vystudovanou PdF, nikdy jsem nezažila, aby mně někdo uvedl do problematiky tak kompletně a jasně. Sama na sobě jsem si ujasnila, kde mám problém v držení tužky já a jak s ním pracovat. Získala jsem inspiraci pro rytmické části, kde je jedním z cílů příprava dětí na psaní a jejich uvolnění, to vše formou hry, říkadel, písniček a cvičení. Z naší společné práce čerpám každý den při práci ve škole. Zaujala mě i řada jednoduchých pomůcek, které jsem u vás viděla a které je možné využívat i v prostředí školy. Moc děkuji ještě jednou a přeji, ať se dílo daří.
Kateřina Vaňkováučitelka 1.třídy
Váš workshop se mi moc líbil a hodně mě obohatil. Líbilo se mi, že jste šla od úplných základů k těm "třešničkám na dortu", od nejjednoduššího po nejsložitější. Mnoho věcí a aktivit člověk poznal při studiu, ale Vy jste je dala do sytému a doplnila mezery. Vše jsme si mohli vyzkoušet na vlastní kůži, osahat a prožít. Je vidět, že jste profesionál v oboru a k dětem máte velmi dobrý vztah. Bonusem byla skvělá atmosféra a příjemné prostředí. Poznatky určitě použiji jak ve své praxi učitelky, tak jako máma dvou malých předškoláčků. Už se rozmýšlím, na který seminář vyrazím příště, ale nemohu si vybrat, všechny znějí lákavě. Doporučuji Vás všem ve svém okolí a doufám, že se pozitivní reference budou šířit dál.
Marketa Dragounova
Mgr. Markéta DragounováUčitelka 1. třídy

Proč budete nadšení?

Klíčem jsou ověřené postupy

Máme za sebou více než 26 let zkušeností a naše praxe je podložená nejmodernějšími výzkumy o rozvoji dětského mozku.

Stovky nápadů

Kolik osvědčených tipů, nápadů a technik se může vejít do jednoho programu? Nespočet!

Materiály a pomůcky

V praktických materiálech k programu vám předáme to nejlepší ze své praxe a ukážeme vám, jak si snadno a rychle vytvářet vlastní pomůcky do výuky.

Jsme spolu

Díky živému setkání můžeme okamžitě reagovat na vaše dotazy a uzpůsobovat tak obsah na míru vašim potřebám.

Certifikát

Certifikáto o vzdělávání je zahrnuto v ceně webináře.

Budete na psaní připraveni

Prožitek je základ, co zažijete si zapamatujete.

Proč téma vstupu do 1. třídy a proč živě?

Zažili jsme to také:

Strach z nástupu do školy, který může být pro dítě náročný. Obavy, že bude za ostatními zaostávat a nepůjde mu čtení, psaní nebo počítání, protože i nám možná v době naší školní docházky nešlo...  

Pochybnosti, zda zvládneme jako pedagog děti v 1. třídě  správným způsobem podpořit a rozvíjet v nich to nejlepší. Co když je to nebude bavit a pomůcky k procvičování stojí tolik peněz... Musí přece existovat způsob, jak to dělat jednodušeji a levněji!

A tak jsme se začali zabývat rozvojem lidského mozku a hledat vzájemné souvislosti.

Strávili jsme přes 12 000 hodin u terapií rozvoje mozku,
máme za sebou přes 9700 hodin individuálních lekcí s dětmi a nesčetně přednášek, workshopů a konzultací s rodiči, učiteli, studenty 🙂

Webinář je součástí programu akreditovaného vzdělávání MŠMT. Lze jej tedy hradit ze šablon. Při objednávce stačí zadat fakturační údaje vašeho zaměstnavatele a do poznámky váš soukromý e-mail pro další komunikaci a administrativu. 

Osvědčení o absolvování certifikovaného programu je zahrnuto v ceně 😉

Proto už nemusíte váhat!

Ať už jste pedagog, asistent, rodič nebo student, na tomto živém programu získáte informace a praktické zkušenosti, které bez dalších omezení dokážete uplatnit v každodenní praxi. Zjistíte, že si i ve třídě či doma můžete vytvořit pohodu.

Pro skupiny máme připravené speciální zvýhodněné nabídky.

Jste skupina po 5 nebo 10? Napište nám na podpora@activebrain.cz pro konkrétní nabídku 😉

Odhalíme Vám praktické tipy, jak projít 1. třídou v pohodě a s klidem. 

Věnujte 8 hodin svého času HRÁM A CVIČENÍM, které umožní dětem zažít radost z úspěchu a objevení svých silných stránek.