Institut praktické pedagogiky je součástí projektu Active Brain

Hravé psaní

Psaní je komplexní proces, díky kterému rozvíjíme mozkové funkce, kreativitu, logické a kritické myšlení a další procesy. Uvolněně kreslit a psát můžete, pokud to dovolíte mozku, zbavíte dětí stresu ze psaní a vytvoříte správné pohybové vzorce. Všechny tyto aspekty najdete v naší práci. Tipy a náměty, které jsou ve videích, jsou ověřená praxí. Objevte nové přístupy v přípravě na psaní a otevřete dětem cestu k radosti z kreslení a psaní.

Tento online program je určený pro:

Pedagogy

Ve videích získáte škálu hravých námětů pro každodenní praxi. Bez zdlouhavých příprav si můžete s dětmi užít radost při uvolňovacích cvičeních, nácviku prostorové orientace i senzomotoriky. Uvolněné psaní a pohoda bude odměnou nejen dětem, ale i vám.

Rodiče

Hravé náměty vás provedou přípravou na psaní v domácích podmínkách. Komentáře ve videích vám objasní proč je tato aktivita vhodná a jak ji připravit. Pomůcky, které má zaručeně po ruce vám zpestří procvičování a přinesou pohodu u psaní.

0
návyků
pro radostné a zdravé psaní
0
videí
z naší dlouholeté praxe
0
minut
tipů a námětů ihned k využití

Nahlédněte dovnitř

Co se z programu naučíte

 • 1
  Jaké oblasti jsou pro nácvik zdravého psaní důležité
 • 2
  Proč je důležité orientovat se dobře na vlastním těle
 • 3
  Jak souvisí stres a nepohoda při psaní s kvalitou písma
 • 4
  Proč využívat pomůcky, které máte přímo doma a jaké vybrat
 • 5
  Na jaké principy je potřeba dbát při psaní
 • 6
  Jak na uvolňovací cvičení a rozvoj smyslového vnímání
 • 7
  Čím psát a jaké pomůcky dětem pomohou k pohodě při psaní
 • 8
  Proč pokračovat v rozvoji jemné motoriky a nepsat jen písmenka

Cena online programu

Online program
988
Výuka pomocí videa
Dostupný kdykoliv
Ověřeno v praxi

Bonusy

Hry a náměty

pro rozvoj dětského mozku

V tomto e-booku najdete tipy a náměty na rozvoj dětského mozku. Podělíme se s vámi o nové poznatky z oblasti výzkumu mozku. Vše, co v bonusu najdete, je ověřeno praxí a se skvělými výsledky využíváno v mnoha rodinách.

Cena 590 Kč

ZDARMA

Komu už techniky z online programu pomohly?

Procvičování "tvrdého" zápěstí našeho prvňáka Adama probíhalo v naprosté pohodě, hravou formou. Moc nám pomohly i zapůjčené, Miladou vyrobené, pomůcky pro domácí nácvik. Po pravidelném procvičování ustoupily bolesti paže při déletrvajícím psaní a zlepšil se vzhled i sklon písma.
Renata KoukalováMUDr.
Jsem moc ráda za kurz. Video je skvělé v tom, že přesně vidíte, o co jde. Pořád jsem pátrala, jak na uvolnění a jemnou motoriku, co s tím, když děti ve třídě tlačí. Je mi vše rázem jasnější a jsem si při výuce jistější. Ten doprovodný komentář mi moc pomohl. Opravdu děkuji, protože jezdit na školení zabírá dost času a takto mám vše po ruce.
Aneta K.učitelka 1. třídy

A co když...

Pokud se vám hlavou honí otázky jako "Co když to není pro mě" nebo "Co když už to všechno znám", tak pro vás máme návrh.

Když po vstupu do online programu zjistíte, že vám vůbec nic nového nepřinesl. Že jste se z našich postupů nic nového nenaučili a je vám zkrátka k ničemu, tak nám do 30 dnů jen napíšete e-mail a my vám vrátíme všechny vaše peníze.

Proto už nemusíte váhat!

Ať už jste pedagog, nebo rodič, tak ve videích získáte škálu hravých námětů pro každodenní praxi. Bez zdlouhavých příprav si můžete s dětmi užít radost při uvolňovacích cvičeních, nácviku prostorové orientace i senzomotoriky. Uvolněné psaní a pohoda bude odměnou nejen dětem, ale i vám.