Institut praktické pedagogiky je součástí projektu Active Brain

ČTENÍ +  PSANÍ +  POČÍTÁNÍ

3 akreditované WEBINÁŘE pro školní pohodu plné praktických tipů, nevšedních námětů a metodických kroků, jak na počáteční čtení, psaní a počítání.

Odhalíte, jak nastartovat čtení bez stresu, poradit si s obtížemi, když se pletou písmenka a chybí plynulost. Naučíte se, jak probudit v dětech radost ze čtení.

Zjistíte, jak pomocí legrácek a jednoduchých motorických aktivit připravit ruku na psaní, jak naučit děti správný úchop, plynulý pohyb po papíru a zvládnout přiměřený tlak.

Užijete si čas plný netradičních her, tipů a pomůcek, díky kterým postavíte pevné základy počítání. Ukážeme vám, jak bez drilu sloupečků a nudy naučit děti svižně počítat.

Aktuální termíny:

Podzimní blok akreditovaných webinářů (2022):
Učím se číst: 13. října + Učím se psát: 2. listopadu + Učím se počítat: 3. listopadu 

Vysíláme vždy od 17 do 20.30 hod. Časová dotace je 4 vyučovací hodiny.

Do poznámky, prosím, uveďte zda máte zájem o podzimní či jarní blok webinářů. Termíny jednotlivých webinářů nelze mezi bloky kombinovat.

dyslektický mozek
Po včerejší  webináři jsem plná energie. Rozdávala jsem ji plnými hrstmi své kolegyni, která začala být poslední dobou velmi pesimistická. Samozřejmě, že i s mými druháčky byl den prima. Nálada učitele je velmi nakažlivá 😊. Dnešek se opět povedl. Už se vůbec nebojím na schůzku budoucích prvňáčků, ikdyž vím, že tam určitě budou opět 2 ADHD děti. Asi jsem na ně magnet 😊. S vámi jsem se ale nějak přestala bát. Plno věcí vím, ale včerejší opakování v rámci semináře mi zase osvěžilo paměť. Děkuji i za nové poznatky, které mi pomohly dát další věci do souvislostí. Pořád se učím 😊 a stále víc mě problémové děti zajímají. Už se moc těším na příští týden. Přeji krásný, pohodový den všem a děkuji za vaši práci.
Mgr. Lenka Boudnáučitelka ZŠ
Vážená Lído, Milado, moc děkuji z a webináře, jsem nadšená a s čistým svědomím vám (oběma) musím říct že to byly nejlepší kurzy kterými jsem kdy prošla. Čerpala jsem jako matka čtyř dětí (někdy je to náročnější než plná třída), i jako asistenktka pedagoga. Mnoho tipů jsem již vyzkoušela, na další si brousím zuby. Moc se těším na další setkávání se s vámi alespoň přes obrazovku notebooku a doufám že se za vámi do Brna někdy vypravím osobně 🙂 S poděkováním za váš čas který jste nám věnovaly.
Kateřina Kempnáasistentka pedagoga
Právě jsem doposlouchala webinář Učím se číst a jsem nadšená 🙂 Nádherné, plné inspirace jak vše zapojit do běžného dne při procházce, doma, kdekoliv můžete s dětmi trénovat hravě a lehce, bez stresu a napětí 🙂 Milado, moc MOC děkuji za nadšení, které z tebe čiší a je to opravdu nakažlivé:) Jsem šťastná, že tě tu mám. Jsi mojí velkou inspirací. Ráda se od tebe učím.
Ludmila Kratochvílováučitelka lesní MŠ, lektorka jógy