Institut praktické pedagogiky je součástí projektu Active Brain

Buď v klidu, mami!

V klidu? Já?

To ty tady vyvádíš a lítáš!

 

Tak jak ten klid „dohonit“?  Jste pořád v poklusu, klušete tam a potom zase tam ale nikde NIC. KLID A POHODA v nedohlednu.

Od maminek, jejichž děti k nám chodí na trénink, často slýchávám: „Já mu pořád říkám, ať přestane lítat a v klidu se nají a udělá si potom ten úkol celý. Ale to nejde, je pořád v akci.“ …. V následném rozhovoru s maminkou zjistíte, že maminka sama nestíhá, prádla má nad hlavu, to nakupování zabírá hodně času a ještě dělat s dětmi (za děti) ty úkoly! Vždyť to je nad lidské síly!

Co to znamená?

Maminka je ve stresu, ve chvatu, v kvaltu a toto také přenáší na své děti.

Domácí pohoda je potom rychle pryč a popohánění a pocit nedostatku času vnímají i děti. A tak si svorně celá rodinka udržuje stres – kolotoč až do doby, kdy něco rupne – tatínkovi nervy, maminčina nepovedená večeře (protože potřebuje zvládnou více věcí najednou), vylité pití pod stolem a chybějící domácí úkol ve 21.00 hod.

Je to zvláštní, co vše dokáže takové „chvátání“.  Paradoxem je, že většinou vede k určité kolizi než aby pomohlo dotáhnout věci do zdárného konce.

A co se zastavit a dát STOPKU tomu, co se na nás valí?

A ještě lépe: co začít SÁM U SEBE?

Výborně! Teď a tady. Začít u sebe, zjistit, které věci se Vám nelíbí, jak byste mohli situaci vyřešit, kdy – kde – od koho si nechat pomoci, jak aktivity přeuspořádat a hlavně

JAK SE NA TO NALADIT, JAK V SOBĚ NAJÍT RADOST A POTĚŠENÍ.

Vždyť stačí tak málo 🙂 ..  KLIKNĚTE NA TENTO ODKAZ a poslechněte si náš MP3 příspěvek

minutovka-relaxace

 

O týden později ... Skvělé, začínáte se z kolotoče stresu a chvatu odtrhávat. Užíváte si větší a větší pohody, relaxu a vytváříme tak kolem sebe štěstí i pro druhé. A právě pro Vás je tato růžová zvonečková kartička, protože štěstí a pohodu v sobě můžete udržovat a hýčkat i tak, že ji kolem sebe rozdáváte. A to je potom pocit ….

 

14-rozdavame-stesti-l

Vnímejte, co se děje kolem Vás a přeměňte dny v radost. Smějte se spolu s dětmi.

Pokud Vám některé dny utíkají v nepohodě, tak se na nás můžete obrátit. Máme hříčky a rady v rukávu, které mohou pomoci i u Vás doma.

Ráda Vám pomohu na tel. 735 076 569 nebo na e-mailu poradna@activebrain.cz

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Milada Smutná
Umím nadchnout dítě k tomu, aby hledalo své dobré stránky a pouštělo se i do věcí, kterých se obává. Vedu děti a jejich rodiče k radosti ze vzdělávání. Vytvořím cestičku pro každé dítě tak, aby se rychle posunulo vpřed. Mojí srdeční záležitostí je grafomotorika a psaní a vše kolem. Připravila jsem pro vás projekt Abeceda prvňáka, on-line kurz Hravé psaní a mnoho dalších materiálů k radosti z učení.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů