Stres a načechraná pěna

Honem, honem, dělej … kapky stresu

 Jsou děti ve stresu z neustálého shonu?

Je to velký kolotoč a někdy mi přijde, že se ZAPOMÍNÁME zastavit. Možná o víkendu, to je volněji, ale máme na to sílu? My, dospěláci, toho máme v práci právě tak nad hlavu a ještě vymýšlet o víkendu program? Sotva stačíme vyprat prádlo, uvařit a dodělat doma resty z týdne. Jo, a ještě nákup.

Jde to takto do nekonečna? Co myslíte?

Není lepší se vědomě starat o to, aby nás stres nepřeválcoval? Pojďme nahlédnout do světa relaxace pro děti.

Skvělé je, že nemusíte nikde hledat tipy a náměty pro relaxaci s dětmi. Máme pro Vás několik materiálů, které vycházejí z naší praxe a také pozvánku na setkání.

V úterý 4. dubna 2017 můžete přijít na praktický workshop Jak na relaxaci u dětí.

Vyzkouštíe si jednoduché hříčky a pomůcky, které můžete doma okamžitě vyzkoušet.

V eBooku Jak na relaxace u dětí se dozvíte, jak si připravit doma či ve škole prostředí k relaxačním hříčkám a jak děti naučit využívat kraťoučké hříčky k odbourání stresu.

A k tomu se můžete podívat na eBook Jak na hravou relaxaci s množstvím ověřených her, které ve své praxi používáme už dlouhá léta.

Nebudu pořád jen psát a dám Vám konkrétní tip, třeba na dnešní večer, hru

Království pěny pomůže odbourat stres

Napusťe vanu teplé vody a přidejte pěnu. Děti si ji pěkně rozmíchají a volnými pohyby vytvoří velké načechrané kopečky (skvělé také na procvičení koordinace a přípravu na uvolněné psaní 🙂 )  Na vlnách pěny mohou děti  pouštět pěnová zvířátka nebo malé kelímky od jogurtů, skořápky od Kinder vajíček jako lodičky.

Je vhodné s dětmi v koupelně chvilku pobýt a měkkou houbou s pěnou, jemnými pohyby kroužit po rukou, zádech …. Takto si děti lépe uvědomí své tělo a to, co právě cítí pro ně bude určitě příjemné. Uvolní se a s tím také pustí vše negativní, co se ten den dělo, pryč. K tomu doporučuji klidným hlasem povídat, jak jsou děti v klidu, užívají si té klidné chvilky, všechny starosti odpolouvají … vzolna pohoupeme lodičky a hebkou pěnou je přikryjeme. Tento klidný slovní doprovod pomáhá dětem k uvědomění si vlastního stavu a poznání okolí.

I tato krátká hříčka ve vaně, pomůže dětem zbavit se stresu. Vytvořte kolem nich oázu klidu, díky které se dostanou do pohody a uvolněnosti.

Vy jste ti, kteří jim s tím můžete pomoci.

Podívejte se, jak s tím můžete zase pomoci my Vám 🙂  Dovolte pohodě, ať přijde k Vám domů a naučte děti zvládat denní spěch.

Pokud si nevíte rady, co je právě pro to Vaše dítě to nejlepší, tak Vám rádi poradíme. Stačí napsat na poradna@activebrain. cz.

Užívejte krásných dnů a těšíme se na Vás.

 

Milada Smutná
Umím nadchnout dítě k tomu, aby hledalo své dobré stránky a pouštělo se i do věcí, kterých se obává. Vedu děti a jejich rodiče k radosti ze vzdělávání. Vytvořím cestičku pro každé dítě tak, aby se rychle posunulo vpřed. Mojí srdeční záležitostí je grafomotorika a psaní a vše kolem. Připravila jsem pro vás projekt Abeceda prvňáka, on-line kurz Hravé psaní a mnoho dalších materiálů k radosti z učení.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.