Institut praktické pedagogiky je součástí projektu Active Brain

Star dance a dětský úsměv

Jak vyzvání k tanci změní atmosféru v rodině?

Smím prosit?

Jsme dětem blíže a blíže anebo se pod tíhou dní dětem vzdalujeme?

Pozitivní emoce, radostné prožívání a uvolněnost jsou pro děti, ale i pro nás, velmi důležité. Náš mozek tím získává signál, že se může rozvíjet a nechat být obranné mechanismy. To znamená, že v našem těle nenarůstá stres, ale tělo je uvolněné.

Vztahy a emoce jsou jedno. Pokud dětem věnujete kousek „sebe“ a využijete v běhu dne drobné situace k pohodě, tak se děti budou cítit v bezpečí. A tento pocit jim prospívá k dobrému učení, emoční vyrovnanosti a pocitu sounáležitosti.

Často za námi na terapie chodí děti,  kteří mají úspěšné rodiče, ale cítí se velmi osamocené. Rodiče jsou v práci celý den a děti si nemají možnost povídat, sdílet své pocity a prožít společné aktivity. Říkají: „Já jsem šťastný, že za tebou můžu přijít, aspoň si pokecám.“ …. Lásku a teplo domova však nemohou suplovat kamarádi a lidi z blízkého okolí.

Přeji Vám, ať se dokážete odpoutat od všech nezdařených věcí, nedostatku času a nepohody.

Vnímejte potřeby své i svojich dětí a rozvíjejte je, hýčkejte je. Projevte své pocity a pečujte o ně.

A nyní Vás zvu k tanci ve Star dance ….

Smím prosit?

star-dance

Pokud vnímáte, že emoce Vašich dětí jsou příliš rozkolísané, ode zdi ke zdi a pohoda nikde, tak Vám rádi poradíme. Vaše dotazy rádi zodpovíme na poradna@activebrain.cz nebo na tel. 735 076 569

Mějte krásný taneční čas.

Uložit

Uložit

Milada Smutná
Umím nadchnout dítě k tomu, aby hledalo své dobré stránky a pouštělo se i do věcí, kterých se obává. Vedu děti a jejich rodiče k radosti ze vzdělávání. Vytvořím cestičku pro každé dítě tak, aby se rychle posunulo vpřed. Mojí srdeční záležitostí je grafomotorika a psaní a vše kolem. Připravila jsem pro vás projekt Abeceda prvňáka, on-line kurz Hravé psaní a mnoho dalších materiálů k radosti z učení.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů