Institut praktické pedagogiky je součástí projektu Active Brain

Jak zastavit dítě v letu?

Jak zastavit dítě v letu?

Myslíte, že může pomoci relaxace?

Před pár dny mi maminka Jana říkala: „Když máme procvičovat logopedii, tak nejhorší je Honzíka zastavit. Pořád někde pobíhá.“

Tak už to tady máme: Dítě v letu a co s ním?

Jednoduchá rada: Zkuste relaxační cvičení

Říkáte si, že to není možné, jestli jsme se nespletli? Ne, ne, opravdu myslíme relaxační cvičení. Nebojte, není potřeba, aby si teď hned Vaše dítko lehlo na deku, zavřelo očka a relaxovalo – odpočívalo. To by asi ani nesvedlo a spíše by bylo otrávené.

Jak s relaxací začít a co je pro nás, rodiče či pedagogy, důležité, je nachystáno v ebooku Jak na relaxace u dětí. Ve formátu mp3 si můžete poslechnout praktické tipy k relaxaci s dětmi a relaxační hříčky.

A co s poletujícími dětmi? Co s dětmi, které dostaly náplepku ADHD a je jim rychlost vlastní? Máme pro vás hravé cvičení na opici. A jak vypadá? Na to můžete juknout v tomto videu.

Užívejte si klidných chvilek spolu s dětmi a načerpejte energii i pro sebe.

 

Zkuste se i Vy zastavit, vždyť uvolnění a klid potřebujeme i my, rodiče. Naše psychická pohoda je základem pro klid a pohodu našich dětí.

Budete-li se chtít na cokoliv zeptat, a nemusí to být jen na téma relaxace, tak jsme tu pro Vás na emailu poradna@activebrain.cz

Těšíme se na to, až nám napíšete, co Vám přinesly tyto chvilky 🙂

Milada Smutná
Umím nadchnout dítě k tomu, aby hledalo své dobré stránky a pouštělo se i do věcí, kterých se obává. Vedu děti a jejich rodiče k radosti ze vzdělávání. Vytvořím cestičku pro každé dítě tak, aby se rychle posunulo vpřed. Mojí srdeční záležitostí je grafomotorika a psaní a vše kolem. Připravila jsem pro vás projekt Abeceda prvňáka, on-line kurz Hravé psaní a mnoho dalších materiálů k radosti z učení.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů