Institut praktické pedagogiky je součástí projektu Active Brain

Mozek a zpívání

Zpíváte a pobrukujete si s dětmi?

Co vše přinese dětem písnička?

U nás doma je pořád veselo. Vidím, že zpěv naše děti spojuje. Jeden začne zpívat a druhý se rychle přidává. Děti hrají na klavír a flétnu a tak po nich často sahají a hned k tomu dotváří hudební doprovod. Syn si přeje od ježíška pořádná sluchátka … proč asi? Bez hudby a písniček různých žánrů nedokáže vydržet ani jeden den.

Je taky skělé, když z práce přijdu dříve než děti, protože si mohu užít příchodu mé dcery domů. Vím okamžitě, kdy se obevila za dveřmi, protože nejdříve slyším její zpěv a terpve potom šramocení klíčů v zámku 🙂 .. je to úžasné!

Pro mozek je zpěv velmi přínosný, je to pro něj skvělá potrava. V mozku se aktivují centra zodpovědná za rovzoj naší osobnosti, která se nachází v tzv. fronátlním laloku. Když děti pozpěvují, tak intenzivně procvičují část mozku, která jim umožňuje vcítění se do jiných lidí, propojení se s jinými lidmi a učí je brát ohledy na druhé. A tím se dostávají také  ke korekci svého chování.

Zpěv nás naplňuje štěstím. Při zpívání totiž dochází v mozku k vyplavování hormonu oxytocinu – hormonu lásky. Pozitivní pocity umožňují paměti vybavovat si text písně i melodii. Při zpěvu zažíváme uvolnění a relaxaci a tím efektivně odbouráváme stres.

Co více si do vánočního času přát?

Broukejte, zpívejte, rytmizujte, veselte se a zpívejte. Otevřete zpěvník a jděte na to. Pokud se text a melodie nedaří najít, tak se můžete podívat na akordy a texty ZDE.

Tralalá, tralalá, to psaní jsem si užila 🙂 tralalá, tralalá…..

16-melodie-koledy-l

Zpěv léčí. Jestli potřebujete s čímkoliv pomoci a dodat Vašim dětem pohodu nejen ke zpívání, ale také k učení, tak jsme tu pro vás. Zavolat nebo napsat můžete kdykoliv na poradna@activebrain.cz nebo na tel. 735076569.

Mějte se vesele písničkově.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Milada Smutná
Umím nadchnout dítě k tomu, aby hledalo své dobré stránky a pouštělo se i do věcí, kterých se obává. Vedu děti a jejich rodiče k radosti ze vzdělávání. Vytvořím cestičku pro každé dítě tak, aby se rychle posunulo vpřed. Mojí srdeční záležitostí je grafomotorika a psaní a vše kolem. Připravila jsem pro vás projekt Abeceda prvňáka, on-line kurz Hravé psaní a mnoho dalších materiálů k radosti z učení.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů