Institut praktické pedagogiky je součástí projektu Active Brain

Jak číst s radostí?

Jak číst s radostí?

Jak děti nadchnout pro čtení a pro kouzlo ukryté za slovy?

Když tma přichází dříve a večery bývají dlouhé, tak je tu čas pro knihu. Mám ráda ty chvíle, kdy si zalezeme pod deku, namáčkneme se na sebe, aby se nás tam vešlo co nejvíc a otevřeme knížku. Má to svoje kouzlo a Vy jej můžete umocnit.

To, jakty děti umí naslouchat příběhům a jak prožívají děj, závisí mimo jiné na tom, jakou knihu vybereme a jak ji čteme. Jak to máte? … Dáváte do čtení emoce? Čtete chvíli nahlas a chvíli potichu, podle toho, co se právě v příběhu odehrává? Zkuste to, děti to určitě více upoutá a navodíte tím pohodovou atmosféru.

Pokud máte doma malého školáka, který začíná číst, tak jej můžete podpořit tím, že čtete společně nebo se při čtení střídáte. U prvňáčků a druháků zvolte text, který je velkými písmeny a na stránce je ilustrace. Textu by nemělo být na stránce mnoho. Pro pohodové čtení je dobré hrát hříčky pro sluchové i zrakové rozlišování.

Zkrátka: Užívejte si chvil u čtení

6-ctete-vanocni-pribehy-l

… A pokud se Váš školáček u čtení trápí, tak je snadná cesta: rádi Vám poradíme, co s tím. Neváhejte nám napsat na poradna@activebrain.cz nebo zavolat Miladě 735 076 569. Najdeme cestičku k pohodě nejen u čtení, ale i k učení Vašeho dítěte. A víte co? I děti s dys – dyslexií, poruchami učení, se mohou ze čtení radovat. Znám to ze své praxe.

…. podívejte na materiál Jak číst s radostí, pomohl už mnoha dětem, rodičům a pedagogům.

Mějte se překrásně.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Milada Smutná
Umím nadchnout dítě k tomu, aby hledalo své dobré stránky a pouštělo se i do věcí, kterých se obává. Vedu děti a jejich rodiče k radosti ze vzdělávání. Vytvořím cestičku pro každé dítě tak, aby se rychle posunulo vpřed. Mojí srdeční záležitostí je grafomotorika a psaní a vše kolem. Připravila jsem pro vás projekt Abeceda prvňáka, on-line kurz Hravé psaní a mnoho dalších materiálů k radosti z učení.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů