Institut praktické pedagogiky je součástí projektu Active Brain

Mufiny a zapatlaná kuchyň

Akorát to tady zapatlají a je binec po celé lince!

Péct s dětmi je fakt hrůza, raději si to udělám sama!

 

Doufám, že to tak nemáte 🙂 .. Proč péci s dětmi a nedělat si starosti z rozsypané mouky na zemi a zaneřáděné linky?

Je to jednoduché. Dáváte svým dětem vklad samostatnosti, radosti z procesu objevování a také nadšení, které přijde, když se upečená buchta jí a všichni v rodině si pochutnají.

Šikovné ruce budou děti potřebovat po celý život při různých činnostech a také při psaní. 

Minulý týden u mě byl na tréninku Tomášek, který chodí do 3. třídy. Když jsem na konci tréninku říkala mamince, jak zvládl pozornostní cvičení a vše, co jsme dělali, dostali jsme se na téma pomoci v kuchyni. Říkala jsem jí, že má určitě skvělého pomocníka na cukroví a potom jsme se přehoupli k snídani, večeři a tak. Šokovalo mě výrok maminky: „Jo, Tomášek je šikovný, už se naučil vařit čaj.“

Maminka má obavy ze všeho: z krájení, vze sunutí plechu do trouby – protože je horká, z vaření polévky či šlehání bílků metličkami. Vím, že je někdy pro rodiče „těžké“ přenechat dětem kompetence a být v klidu, ale tím že to dětem nedovolíme, je ničemu nenaučíme. Jejich motorika a koordinace se nikam neposune, stejně jako pocit zodpovědnosti za to, co dělají a jak to dělají.

Nechte děti věci DĚLAT, prožívat, získávat zkušenosti a uvidíte, jak jejich život bude nabývat nového rozměru uvědomění si svých kvalit, dovedností a důvěry sama v sebe.

Jděte do toho hned teď a využijte skvělý video recept na jablečné mufiny.

Věřím, že dětem dáte prostor a budete při tom, když budou zářit radostí při výsledcích činností, které dělají.

Užívejte si to s nimi 🙂

15-zimni-mufinky-l

Chcete-li se o rozvoji motoriky a přípravě na psaní dozvědět více, tak nás sledujte. Pokud Vaše dítě má oslabenou motoriku nebo se trápí se psaním, tak stačí napsat na poradna@activebrain.cz a ráda Vám s tím pomohu. Cest je mnoho, stačí vědět, jak po nich kráčet 🙂

Dobrou chuť ….

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Milada Smutná
Umím nadchnout dítě k tomu, aby hledalo své dobré stránky a pouštělo se i do věcí, kterých se obává. Vedu děti a jejich rodiče k radosti ze vzdělávání. Vytvořím cestičku pro každé dítě tak, aby se rychle posunulo vpřed. Mojí srdeční záležitostí je grafomotorika a psaní a vše kolem. Připravila jsem pro vás projekt Abeceda prvňáka, on-line kurz Hravé psaní a mnoho dalších materiálů k radosti z učení.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů