Institut praktické pedagogiky je součástí projektu Active Brain

Akce na výukové materiály:

Sledujte naše dění - postupně budeme přidávat tituly a akce!

Výukové materiály

To jsou publikace, pracovní listy, videa a hry, které vychází z naší letité praxe. Jsou metodicky uspořádané tak, abyste je mohly ihned využít v praxi. Ať už jste doma nebo ve škole, vždy jsou po ruce. Nové zkušenosti z pedagogiky z hlediska fungování mozku jsou tu! Ušetřete svůj čas a užívejte si ověřené a fungujíci tipy už dnes.

Materiály jsou určené pro:

Pedagogy

Vyměňte dlouhé hodiny příprav za ucelený, metodicky propracovaný a praktický materiál. Užívejte si učení hrou.

Rodiče

Radost z učení čeká i na Vaše děti. Foto návody, zábavné a tvořivé hry a pracovní karty jsou skvělé na procvičení učiva.

Co v našich materiálech najdete:

  • Poznatky z rozvoje mozku začleněné do tvořivých her
  • Komplexní přístup k učení a rozvoji mozku
  • Náměty na hry do domácího prostředí či školy i skotačení venku
  • Metodické postupy a návody jak si s dětmi užít procvičování
  • Konkrétní tipy na pomůcky, které si zvládnete doma vyrobit sami

Hravé psaní

Psaní je komplexní proces, díky kterému rozvíjíme mozkové funkce, kreativitu, logické a kritické myšlení a další procesy. Uvolněně kreslit a psát můžete, pokud to dovolíte mozku, zbavíte dětí stresu ze psaní a vytvoříte správné pohybové vzorce. Všechny tyto aspekty najdete v naší práci. Tipy a náměty, které jsou ve videích, jsou ověřená praxí. Objevte nové přístupy v přípravě na psaní a otevřete dětem cestu k radosti z kreslení a psaní.

JIŽ V AKCI!

Jak číst s radostí 1.

Jak podpořit mozek při učení

Objevte nový náhled na výuku čtení díky výzkumu mozku. Poznatky neurovědy jsme uvedly do pedagogické praxe a několik let ověřovaly při herních aktivitách s dětmi. Díky tomu vám můžeme nabídnout nástroje k efektivnímu a radostnému učení. Přístup k učení z hlediska fungování mozku, je to, co vás nadchne. Naučíme Vás, jak vést děti ke čtení s radostí. Poznejte ověřené způsoby a techniky, které pomohou dětem vytvořit si pevné základy pro čtení.

Připravujeme do AKCE!

Jak číst s radostí 2.

Jak podpořit mozek při učení

Jak číst s radostí 2. Vám přináší praktické tipy, jak připravit dítě na čtení, jaké části těla by měly být "ve střehu". Už jste někdy kontrolovali připravený ukazováček? ... Díky instruktážním videím zjistíte, jak rozvíjet prostorovou orientaci a jak k tomu využít připravené šablony. Čtecí kartičky čekají v navazující obtížnosti i v tomto díle, stejně jako náměty ke hrám. Zkrátka, další dávka radostného čtení, je tu.

Připravujeme do AKCE!

Jak číst s radostí 2.

Již v  AKCI!

Jak na hravé psaní

Psaní nás provází celý život a pokud s ním děti zápasí, vyvolává stres a psychickou nepohodu. Pokud víte, jak na psaní, tak se obtížím snadno vyhnete. Jak předat dětem základy pro dobré psaní? V ebooku objevíte rady, jak zvládnout základní návyky a předat dětem správný základ. Praktické tipy k nácviku grafomotoriky, uvolnění ruky a držení psacího náčiní, přinesou pohodu i k Vám domů či do třídy.

Jak na hravé počítání

Zapomeňte na otravování se u matematiky. Matematika není nuda, jen je potřeba vědět, jak na to. Že Vaše dítě počítat nechce? OK, nepočítejte, ale hrajte si.  Správný start početních dovedností je základ, jak uspět v matematice i ve vyšších ročnících. Pokud hledáte rychlé a jasné návody, jak oblast počítání dítěti přiblížit, je to přesně pro Vás. V tomto materiálu se věnujeme naprostému základu. Start radosti z procesu učení se počítat. Pozvěte radost z čísel i k Vám domů. Náměty zvládne každý. Nemusíte být pedagogové, abyste dítěti pomohli.

Již v  AKCI!

Již v  AKCI!

Jak na hravé čtení

Hravé čtení? Ano, pro mnoho dětí je výuka čtení nutné zlo. Nebaví je to a dospělí hledají cestu, jak na to, aby to klapalo. Pokud hledáte rychlé a jasné návody, jak oblast čtení dítěti přiblížit, je to přesně pro Vás. V tomto materiálu se nebudeme věnovat nápravě čtení, ale radosti z procesu učení se číst. Pozvěte radost z písmenek i k Vám domů. Náměty zvládne každý. Nemusíte být pedagogové, abyste dítěti pomohli.

Jak na hravou relaxaci

Relaxace a klid jsou slova, co k sobě patří stejně, jako dítě a hra. V eBooku se snoubí právě tyto dva aspekty. Aktivity jsou zde uklidňující i aktivizující. Můžete je využít jak doma, tak ve třídě či v družině. Všechny navrhované náměty prošly zatěžkávací zkouškou pobytů s dětmi s ADHD. Zvládnete to s dětmi i Vy!

Již v  AKCI!

Již v  AKCI!

Hravé učení 3+1 zdarma s bonusy

Instantní návod na hravý start do školy. Školou mnoha dětem skončí dětství. Proč? Radost a hra ubývá a čas procvičovacích sešitů nabývá. My Vám nabízíme cestu, jak procvičovat hravě. Pomůcky najdete v kuchyni nebo ve skříňce s hračkami. Budete se učit a Vaše dítě to bude bavit. Rodiče nám říkají, že tyto návody v nich nastartovali kreativitu a radost z učení. A to přjeme i Vám. Jako bonus stihnete třeba udělat palačinky na večeři. Navíc, v setu jsou pro Vás další dárky. Za cenu tří máte bonus o relaxaci, která k učení neodmyslitelně patří. Zvládnete to s dětmi i Vy!

Jak na relaxaci u dětí

Velmi podrobný návod na relaxaci u dětí. Začínáme od toho nejpodstatnějšího a to je průvodce dítěte k relaxaci. Protože průvodce bez vnitřního klidu nemůže klid šířit dál. Podíváme se na tipy a náměty k relaxačním činnostem a provedu Vás světem vůní ovlivňujících náš mozek. Zjistíte, jak připravit pohodovou relaxační chvilku. Naleznete zde vše, co se Vám bude hodit k relaxačním činnostem s dětmi. Ověřily to desítky dětí. Vytvářeno s mateřskou láskou k dětem a odborností neuroterapeta. Zvládnete to s dětmi i Vy!

Jak na relaxace u dětí

Již v  AKCI!

Mozek, pozornost, ADHD, stres, děti

Již v  AKCI!

Hry a náměty pro rozvoj dětského mozku

Právě zde najdete vědecký a rodičovský pohled s mnohaletými zkušenostmi v jednom. Při práci neuroterapeuta se mne rodiče často ptali: "Co můžeme pro své dítě udělat, když chceme víc, než jen jazykové kroužky nebo tenis?" Zde jsou odpovědi na mnohé otázky o komplexním rozvoji dítěte. Není určen jen pro rodiče, ale pro všechny, kteří se snaží rozvíjet dětský potenciál. Vše je podáno tak, aby každý porozuměl a mohl se s námi vydat na cestu ke spokojenému dítěti. Vždyť stav našeho mozku ovlivňuje to, jak se cítíme, jak vnímáme i jak se učíme. Pojďte do světa neuronů a nových spojení. Pojďte do světa mozku.

Jak se mozek učí v 5 krocích

Proces učení je stále žhavé téma. Jak probíhá a co vše ho ovlivňuje z pohledu rodiče i odborníka na práci mozku? Podíváme se na to, co je podstatné a kde není nutné být ve střehu. Zjistíte, kolik toho můžete ovlivnit, aby se Vaše dítě rádo a snadno učilo. Patří k učení slzy a smutek? Odhalte ucelený pohled na problematiku procesů učení, tentokrát v Mp3 formátu. Start učení zvládne každý. Odbornost a radost - pohledy, které můžete ihned v praxi využít. Zvládnete to s dětmi i Vy!

Vše je pro Vás namluveno a sestříháno. Dokončíme drobné úpravy a šup k Vám domů.

Využijte akce a do 30.12. 2016 máte eBook i s akcí doma.

Předprodej v  AKCI!

čtení, strach, dyslexie

Čtení se už NEBOJÍM!

Hravé aktivity při učení čtení

Tráví vaše dítě učením čtení příliš mnoho času? Čtení ho nebaví a chodí do školy s nechutí? Nebo jste pedagog a chcete dětem připravovat výuku hravouzábavnou formou, kterou budou milovat? Výborně, tak je tento e-book právě pro Vás!

Kam dál?